Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 3. 2010 22:35
Real-Lyon 1:1/0:1, Man United-AC Milán 4:0/3:2
Cristiano Ronaldo přišel o svůj sen zahrát si v Madridu finále Ligy mistrů
Cristiano Ronaldo přišel o svůj sen zahrát si v Madridu finále Ligy mistrů | Foto: Reuters

Praha - Real Madrid prokletí jménem osmifinále Ligy mistrů nezlomil. Pošesté v řadě přes něj dál nepostoupil, tentokrát byl nad jeho síly Olympique Lyon.

Devítinásobný evropský šampión po prohře 0:1 v Lyonu jen remizoval na Santiago Bernabeu 1:1.

Real nad francouzským klubem v Lize mistrů nevyhrál ani na šestý pokus. Ve vzájemných zápasech si navíc připsal teprve druhý bod.

Bílý balet, jehož vedení nakoupilo před sezonou za 250 milionů eur hvězdy největší velikosti včetně Cristiana Ronalda a Kaká, se tak svého vysněného cíle, jímž byla účast ve finále Ligy mistrů před vlastními diváky, nedočká.

Ve druhém zápase zvítězil Manchester United na Old Trafford nad AC Milán 4:0, a po výhře 3:2 v Itálii tak potvrdil postup do čtvrtfinále.

Na poslední půlhodinu nastoupil na hřiště v dresu AC dlouholetý hráč Manchesteru David Beckham, kterého diváci uvítali bouřlivým potleskem ve stoje.

Real v prvním poločase selhával v koncovce

Od úvodních minut zápasu v Madridu to přitom vypadalo, že Real zlomí sérii bez vítězství nad Lyonem, a tím si zajistí kýžený postup do čtvrtfinále.

Hned v 1. minutě sice neproměnil sólo Kaká, který neprostřelil brankáře hostí Llorise, za pět minut už udeřilo.

Nejlepší střelec probíhající sezony Ligy mistrů Ronaldo si naběhl na Gutiho kolmici a z úhlu levou nohou prostřelil Llorise. Zaznamenal tak sedmý gól v soutěži a smazal náskok Lyonu z úvodního zápasu.

Real nápor neustále stupňoval, jenže doplácel na doslova zoufalou koncovku. V 10. minutě si nejdříve vylámal zuby na brankáři hostí opět Kaká.

O čtvrt hodiny později Higuaín trestuhodně neproměnil stoprocentní šanci, když z dvanácti metrů trefil tyč prázdné brány. A když jej vzápětí v další tutovce vychytal Lorris a v závěru poločasu bránu minul, odcházeli hosté do kabin s přijatelnou ztrátou.

Lyon se dočkal zalouženého vyrovnání

Kouč Lyonu Puel měl o přestávce šťastnou ruku, dvojím střídáním tlak Lyonu zcela otupil a byli to hosté, kteří převzali iniciativu. Střídající Gonalons ani Govou však v úvodu poločasu z ideálních pozic míč do brány nedopravili.

V 75. minutě však Lyon svou převahu zúročil, když po kombinaci na jeden dotyk prostřelil Casillase z bezprostřední blízkosti Pjanič.

Real tak musel k postupu dvakrát skórovat, jenže jeho hráče ovládla v útoku křeč a z brejků hrozili hosté. Lisandro Lopez ani Delgado však tváří v tvář Casillasovi neuspěli.

Hráče Bílého baletu, který v Lize mistrů triumfoval naposledy v roce 2002, vyprovázel do kabin pískot.

Debakl Milána opět režíroval Rooney

To další z favoritů na celkové vítězství Manchester neponechal nic náhodě a dál může pomýšlet na účast ve třetím finále Ligy mistrů v řadě. Po vyřazení Interu v loňském roce si United v osmifinále poradili i s druhým milánským klubem.

Na výhře 4:0 měl opět největší podíl ostrostřelec United Wayne Rooney, který v Miláně vstřelil dvě branky. Stejného počinu se mu podařilo dosáhnout i na Old Trafford.

Hráč, který kvůli zranění vůbec neměl nastoupit, se hlavičkou prosadil už ve 13. minutě. Minutu po poločase po individuální akci překonal brankáře Abiattiho podruhé.

Do rozložené obrany, ve které působil celý zápas Marek Jankulovski, se ještě v závěru udeřili Pak Či-song a Fletcher.

Lyon a Manchester doplní ve čtvrfinále Arsenal s Bayernem Mnichov.

Zápasy jsme sledovali v online reportážích

Real Madrid - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
6. Ronaldo - 75. Pjanič. Rozhodčí: Rizzoli - Copelli, Maggiani (It.). První zápas 0:1, postupuje Lyon.

Manchester United - AC Milán 4:0 (1:0)
13. a 46. Rooney, 59. Pak Či-song, 88. Fletcher. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Buragina (Švýc.). První zápas 3:2, postupuje Manchester United.