Ronaldo sestřelil dvěma góly Malagu, v čele stále Barca

24. 1. 2010 23:00
Valladolid - Barcelona 0:3, Sevilla - Almería 1:0
Cristiano Ronaldo protestuje proti udělení červené karty.
Cristiano Ronaldo protestuje proti udělení červené karty. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté FC Barcelona se definitivně otřepali ze špatného vstupu do jarní části sezony a po výhře 4:0 nad FC Sevila jasně přehráli i Valladolid.

V 19. kole Primery División vyhráli na jeho hřišti 3:0, a připsali si tak třetí výhru bez obdrženého gólu v řadě.

V tabulce španělské ligy si drží pětibodový náskok na Real Madrid, který v neděli dvěma brankami Cristiana Ronalda porazil Malagu 2:0.

O svém vítězství Blaugranas rozhodli během dvou minut. Ve 21. minutě skóroval Xavi, hned po něm zaznamenal první ligový gól obránce Dani Alves.

Skóre pak v 56. minutě uzavřel Lionel Messi, který se patnáctým gólem osamostatnil v čele tabulky ligových střelců před Davidem Villou z Valencie.

Čtyřzápasovou ligovou sérii bez získaného bodu přerušili fotbalisté Sevilly, kteří kuriózním gólem porazili Almeríu 1:0.

Hostující obránce posílal brankáři malou domů, ale míč se zastavil v louži, odkud jej Renato naservíroval Negredovi před prázdnou branku a ten pohodlně skóroval.

Podobně jednoznačně jako Barcelona vyhrál i její věčný rival Real Madrid, jenž si v nedělním večerním zápase poradil s Malagou 2:0.

Obě branky vstřelil ještě v první půli Cristiano Ronaldo, který si tak připsal osmý a devátý gól ve španělské La Lize. Střelec "Bílého baletu" si ovšem své galapředstavení poněkud pokazil v 70. minutě, kdy dostal červenou kartu za faul loktem.

FC Sevilla - Almería 1:0
Branka: 10. Negredo