reklama

Ronaldo ztloustnul. Je to přirozené, brání se Brazilec

Ronaldo nemyslí na to, kde bude hrát

Rio de Janeiro - Hlásí, že je připravený vrátit se do vrcholového fotbalu. Kdysi hvězdný útočník Ronaldo se po vážném zranění dal do pořádku a ve středu začal opět trénovat.

Ovšem hned na první pohled nebylo něco v pořádku. Bývalý brazilský reprezentant vyběhl na trávník, jenže zrovna lehce jeho pohyby nevypadaly. Všichni si všimli toho, že ztloustnul. Asi jen on a lékaři vědí, kolik přesně váží.

"Je to normální," prohlásil Ronaldo, jenž brzy oslaví dvaatřicáté narozeniny.

Čtěte také: AC Milán v šoku. Ronaldovi hrozí konec kariéry

Sám tak podruhé přiznal, že má nadváhu. Podle něj se ale nejedná o nic zvláštního. Slavný kanonýr se totiž od února zotavoval ze zranění kolena, které si způsobil při zápase AC Milán s Livornem. A fakt, že nemohl hrát fotbal, může za jeho nadbytečná kila.

Ronaldo zase běhá. Musí ale zhubnout Ronaldo zase běhá. Musí ale zhubnout Prohlédněte zde

"Pochybuje snad někdo o tom, že to není logické? Vždyť jsem byl šest měsíců zraněný, nic jsem nedělal. Proto mi toto tvrzení přijde absurdní. Každému to přece dojde," dodal fotbalista, jenž v národním dresu nastřílel 67 branek.

Stále neví, kde bude hrát

K jeho stavu se vyjádřil i lékař Flamenga - klubu, kde Ronaldo začíná trénovat. "Jeho zdravotní stav je dobrý. Ale než začne trénovat s míčem, musí zhubnout," uvedl Jose Luiz Runco.

Ronaldo se vrátil k tréninku o něco dříve, než se čekalo. Původně měl být ze hry minimálně devět měsíců. Některé osobnosti včetně legendárního Pelého mu předpovídaly, že se již nedokáže vrátit. Teď má hráč zase o něco větší naději.

Čtěte více: Pelé mluví nesmysly. Uzdravím se, tvrdí Ronaldo

Ale čeká ho tvrdá příprava. Nejprve atletická, při které zase musí nabrat kondici a, jak již bylo řečeno, zhubnout.

Není to ovšem jediný problém, který teď bude řešit. V AC Milán mu v létě skončila smlouva a Brazilec je proto bez angažmá.

Dlouho se spekulovalo o tom, že zamíří právě do Flamenga, ale tam nyní jen trénuje. "Mám několik kontaktů, ale v hlavě mám jen trénink," řekl Ronaldo a tiskovou konferenci uzavřel se slovy: "Nechci se teď zabývat tím, kde budu hrát."

reklama