reklama

Rooney a spol. smějí pít a užívat si. Dokud se vyhrává

Anglická fotbalová reprezentace příprava-trenér Fabio Capello Anglická fotbalová reprezentace příprava-trenér Fabio Capello autor: Reuters
Kouč Angličanů projevil překvapivou toleranci

Londýn - Je veřejným tajemstvím že mnoho fotbalistů má příznivý sklon k alkoholu a stejně tak se tuší, že úspěšní fotbalisté mívají tendenci vyhledávat společnost krásných společnic, běžným lidem považovaných za prostitutky.

Své by o tom mohli vyprávět například Paul Gascione a Jan Šimák v prvním případě, nebo někteří členové francouzské fotbalové reprezentace v případě druhém.

Veřejné mravy ovšem toto chování odsuzují, a tak se případy, kdy sportovci upadnou do osidel jednoho ze dvou zmíněných lákadel, obvykle velice obšírně mediálně propírají.

Čtěte také:

Pokud ruští fotbalisté postoupí na Euro, mohou se opít
Trenér Capello kárá Carrolla. Podle něj příliš pije

Jistou nevoli tak v poslední době vzbudil případ ruské fotbalové reprezentace, jejíž trenér Dick Advocaat vyhlásil, že pokud jeho svěřenci postoupí na Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině, mohou se opít.

Svého nizozemského trenérského kolegu ovšem před pátečním zápasem Anglie v Černé Hoře trumfnul italský stratég Fabio Capello.

Evropská liga: Liverpool - Braga (Carroll) Foto: Reuters

Kouč Albionu, který nedávno veřejně káral útočníka Liverpoolu Andyho Carrolla za to, že příliš pije, totiž najednou otočil o 180 stupňů a prohlásil, že dokud se vyhrává, jsou ženy a alkohol zcela na místě.

"Když se vyhrává, tak je každá volba správná. I když jdete za děvčaty, nebo pijete," prohlásil dle deníku Telegraph Capello.

"Když prohrajete, je to katastrofa. Ale výsledky jsou to nejdůležitější," dodal italský kouč, který podle svých slov chce svým svěřencům na Euru popustit uzdu.

Tedy za předpokladu, že se na něj Albion dnes večer kvalifikuje. Stačí mu k tomu bod v utkání s Černou horou. "Pokud se kvalifikujeme, určitě si s hráči dám drink," prohlásil šéf Angličanů.

A o drinky nejspíš nebude nouze ani na Euru v Polsku a na Ukrajině. Capellovi spolupracovníci z anglické fotbalové asociace (FA) již prý hledají v Krakově vhodné místo, kde by měli fotbalisté Albionu o zábavu postaráno.

Rozverné noční bary budou zřejmě nedaleko.

FOTO Španělé trénovali na Letné. Kouzlil i del Bosque FOTO Španělé trénovali na Letné. Kouzlil i del Bosque Prohlédněte zde

reklama