Rooney dvěma góly rozhodl, Arsenal otočil zápas

1. 2. 2011 23:35
Manchester Utd - A.Villa 3:1, Sunderland - Chelsea 2:4
Wayne Rooney rozhodl zápas s Aston Villou.
Wayne Rooney rozhodl zápas s Aston Villou. | Foto: Reuters

Londýn - Neporazitelnost stále drží v anglické Premier League fotbalisté Manchesteru United. V úterním zápase na Old Trafford porazili Aston Villu 3:1. Hlavní postavou domácích Red Devils byl útočník Wayne Rooney, který svými góly orámoval první poločas zápasu.

Skóre anglický reprezentant otevřel již v první minutě, na 2:0 zvýšil těsně před poločasem. Asistenci na jeho první gól si připsal brankář United Edwin van der Sar. Ve druhém poločase sice snížil kanonýr hostů Darren Bent, poté ale definitivně rozhodl stoper Nemanja Vidič.

Miliardový nákup Torrese jen prohloubil dluhy Chelsea
Čechova neprůstřelnost skončila v Evertonu

Manchester si tak udržel na čele tabulky pětibodový náskok před londýnským Arsenalem. Ten měl v domácím zápase proti Evertonu namále. Hosty totiž poslal do vedení v první půli francouzský útočník Saha a Gunners pak marně hledali cestu k bráně Tima Howarda.

Obrat se jim povedl paradoxně až poté, co ze hřiště v 62. minutě odešel český záložník Tomáš Rosický. Jeho náhradník Rus Andrej Aršavin po pár minutách na hřišti pohotově vyrovnal a v 75. minutě dal po hlavou rozhodující gól stoper Laurent Koscielny.

Zvítězila i Chelsea, která nastoupila zatím bez Fernanda Torrese na půdě Sunderlandu. Petr Čech sice po dvou vychytaných nulách dostal dva góly, jeho kolegové v poli se ale činili a na hřišti nebezpečného soupeře vyhráli 4:2. Vítězný gól zaznamenal ve druhé půli John Terry.

Blues zůstávají v tabulce ligy čtvrtí o bod za Manchesterem City, který hraje ve středu s Birminghamem.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Arsenal - Everton 2:1 (70. Aršavin, 75. Koscielny - 24. Saha), Sunderland - Chelsea 2:4 (4. Bardsley, 26. Richardson - 15. Lampard z pen., 23. Kalou, 60. Terry, 90.+3 Anelka), Manchester United - Aston Villa 3:1 (1. a 45.+1 z pen. Rooney, 63. Vidič - 58. Bent), West Bromwich - Wigan 2:2 (5. Odemwingie, 79. Fortune - 20. N'Zogbia, 43. Watson).

1. Manchester United 24 15 9 0 54:22 54
2. Arsenal 24 15 4 5 50:23 49
3. Manchester City 24 13 6 5 37:20 45
4. Chelsea 24 13 5 6 46:21 44
5. Tottenham 23 10 8 5 32:26 38
6. Sunderland 25 9 10 6 30:28 37
7. Liverpool 24 9 5 10 31:31 32
8. Blackburn 24 9 4 11 31:37 31