16. 2. 2010 22:35
AC Milán - Manchester 2:3, Lyon - Real Madrid 1:0
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United udělali výrazný krok k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Na úvod vyřazovacích bojů sice dnes rychle prohrávali na hřišti AC Milán, ale nakonec vydřeli výhru 3:2.

Real Madrid udržet v Lyonu čisté konto jen do poločasu a v odvetě bude dohánět ztrátu po prohře 0:1.

Na San Siru chyběl v domácí sestavě český obránce Marek Jankulovski a nebyl ani mezi náhradníky.

Beckham proti svému bývalému týmu za očekáváním

Nejostřeji sledovaným mužem byl David Beckham a už ve třetí minutě se někdejší záložník Manchesteru výrazně zasloužil o vedoucí gól domácích: jeho trestný kop se v šestnáctce dostal k Ronaldinhovi a ten prokázal, že jeho někdejší skvělá forma už není jen minulostí.

Právě brazilský útočník ještě několikrát pozlobil obranu Manchesteru, jenže milánské vedení nakonec nevydrželo ani do přestávky: v 36. minutě po centru Fletchera z pravé strany vyrovnal se štěstím Scholes.

Milánský klub ale i po pauze technickou hrou neustále dostával soupeře do úzkých a především spolupráce Beckhama a Ronaldinha často obranu anglického celku vystrašila.

Nejvíce v 60. minutě, kdy chtěl Brazilec technicky obstřelit Van der Saara, ale ten jeho záměr vystihl.

A Manchester zanedlouho potvrdil, že v Premier League dokáže vytěžit z minima maximum. V 66. minutě po minutovém pobytu na hřišti nacentroval míč Valencia a Rooney přehlavičkoval vyšší stopery soupeře.

Milánští se okamžitě vrhli do ofenzivy, ale otevírali také obranu a druhá Rooneyho hlavička o osm minut později rozhodla o výhře hostů.

Pět minut před koncem dal patičkou Seedorf sice domácím naději, ale výhru si hosté už vzít nenechali, i když Ambrosini a Thiago byli k vyrovnání blízko.

Benzema se proti bývalému klubu neprosadil

Ze vstřelené branky se radovala i další posila, Karim Benzema.
Ze vstřelené branky se radovala i další posila, Karim Benzema. | Foto: Reuters

V Lyonu branku diváci viděli až po přestávce, přestože už před ní na obou stranách bylo několik slibných šancí. Velkou možnost spálil především domácí Govou, který v desáté minutě střelou z voleje poslal míč do boční sítě.

Jeho kolega Makoun se však prosadil hned po změně stran a nastartoval tím ofenzivní podívanou se spoustou šancí, mezi kterými vynikly především pokusy domácího Cissokha a hostujícího Higuaína, ale další branka v rušném utkání už nepadla.

Prosadit se nedokázal proti bývalému zaměstnavateli ani střídající Benzema.

AC Milán - Manchester United 2:3 (1:1)
Branky: 3. Ronaldinho, 85. Seedorf - 66. a 74. Rooney, 36. Scholes. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90.+3 Carrick (Manchester).

Olympique Lyon - Real Madrid 1:0 (0:0)
Branka: 47. Makoun. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).