Čech opět zářil, ale stačilo to jen na bod. Rooney vystřelil United výhru

Aktualizováno 17. 1. 2016 19:20
Arsenal pouze remizoval ve 22. kole anglické fotbalové ligy se Stoke City. Manchester United zvítězil gólem Waynea Rooneyho na hřišti Liverpoolu 1:0 a posunul se na páté místo tabulky.
Petr Čech boxuje míč v zápase proti Stoke
Petr Čech boxuje míč v zápase proti Stoke | Foto: Reuters

Londýn - Famózními zákroky ozdobil Petr Čech zápas ve 22. kole anglické fotbalové ligy proti Stoke, ve kterém ale Arsenal remizoval 0:0. I tak se ale o skóre posunul zpět do čela soutěže.

Manchester United zvítězil gólem Waynea Rooneyho na hřišti Liverpoolu 1:0 a posunul se na páté místo tabulky. Zatímco United ztrácejí na čtvrté místo stále jen dva body, Liverpool zůstal devátý a od příčky zaručující kvalifikaci o Ligu mistrů ho dělí už osm bodů.

Čech byl společně se svým brankářským protějškem Butlandem nejvýraznější osobností zápasu. Napilno měl především v poslední půlhodině. V 57. minutě předvedl skvělý dvojitý zákrok, když po střele Joselua k pravé tyči zlikvidoval i Krkicovu dorážku.

Český reprezentační brankář uspěl i v dalších soubojích s Joseluem. Nejprve si poradil i s jeho střelou po své pravé ruce a v závěru vyrazil nohou tvrdý pokus, který domácí útočník směroval na branku poté, co Ramsey vyhlavičkoval z brankové čáry hlavičku Walterse. Čech proti Stoke udržel již desáté čisté konto, více jich má jen proti Newcastlu (12).

Na druhé straně zářil i Butland, který svůj tým podržel především proti dvěma obrovským šancím Girouda. V prvním poločase zlikvidoval jeho únik, chvíli po přestávce vytáhl hlavičku francouzského útočníka přesně k tyči. Poradil si i s pokusem Chamberlaina pod břevno.

Čech po zápase ohodnotil bezbrankovou remízu jako zasloužený výsledek. "Myslím, že Stoke hrálo výborně. V prvním poločase podali dobrý výkon a měli i velkou šanci, ale Jack Butland dobře zasáhl. Po přestávce se hra změnila a šance měl i soupeř. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát. Bod bereme," řekl český brankář po zápase.

Také Butland měl pro svého kolegu slova chvály. "Jeho statistiky mluví samy za sebe. V prvním poločase neměl žádný zákrok, ale když jsme po přestávce Arsenal zatlačili, několikrát svůj tým podržel. To je známka špičkového brankáře," řekl Butland na adresu Čecha, který udržel 27. čisté konto z posledních 47 zápasů v Premier League.

Liverpool zůstal bez bodu

United měli v zápase proti Liverpoolu více šancí, žádné ale neproměnili. V prvním poločase hlavičkoval Lallana jen do vyběhnutého brankáře De Gey, Firmino a Henderson z dalších příležitostí mířili těsně vedle. Po přestávce byl nejblíže gólu Emre Can, jenže jeho dvě šance zlikvidoval De Gea.

Hosté zahrozili jen střelou Martiala z úhlu, nakonec ale dokázali vstřelit jediný gól zápasu. V 78. minutě hlavičkoval Fellaini po rohu do břevna a osamocený Rooney nekompromisní střelou z voleje poslal míč do sítě. Anglický reprezentační kapitán vstřelil 176. ligový gól v dresu United a překonal rekord Thierryho Henryho z jeho éry v Arsenalu v počtu branek za jeden klub v Premier League.