reklama

Rosického plán B. Místo Arsenalu za Haškem do Emirátů

Tento týden Arsenal spolu se svým sponzorem, výrobcem dresů Puma, představoval kolekci oblečení týmu na další sezonu. Rosický byl jednou z hlavních tváří akce. Tento týden Arsenal spolu se svým sponzorem, výrobcem dresů Puma, představoval kolekci oblečení týmu na další sezonu. Rosický byl jednou z hlavních tváří akce. autor: Puma
Čtyřiatřicetiletý záložník Tomáš Rosický dostal nabídku od klubu Fudžajra, který vede Ivan Hašek.

Praha - Jiný klub v Anglii? V Evropě? Ve Spojených státech? Či návrat do Sparty? Ne. Pokud Tomáš Rosický nebude spokojen se svojí rolí v Arsenalu, jemuž se před časem upsal ještě k ročnímu angažmá, další kapitolu svojí bohaté hráčské kariéry zřejmě napíše na břehu Ománského zálivu.

V jednom ze sedmi emirátů tvořících Spojené arabské emiráty Fudžajře je pro něj připravena dvouletá smlouva se stejnými platovými podmínkami, jaké má čtyřiatřicetiletý Rosický v londýnském klubu.

"Tamní klub Fudžajra SC, jejž koučuje Ivan Hašek, projevil o Tomáše zájem. Z klubu přišla konkrétní a velmi zajímavá nabídka,“ řekl Aktuálně.cz Rosického agent Pavel Paska. Další blíže nespecifikovanou nabídku na transfer Rosického má pak Paska na Rosického ze Saúdské Arábie.

Ještě předtím, než Rosický prodloužil kontrakt v Arsenalu na další sezonu, se spekulovalo o zájmu klubů z americké Major League Soccer. Paska pro Aktuálně.cz potvrdil i eminentní zájem Sparty o návrat svého odchovance, o čemž se také mluvilo.

Rosický každopádně v polovině července nastoupí přípravu pod Arsénem Wengerem v poslední sezoně třetího klubu Premier League. "Wenger nás přemluvil, ať Tomáš bude hrát hodně, nebo málo, že chce, aby v klubu pokračoval. Rozhodli jsme se, že to ještě zkusíme. Sezona se rozjede a uvidí se, jak to s Tomášem bude dál,“ říká Paska.

Na konci té loňské toho Rosický příliš nenahrál a sám byl ze svého upozadění rozladěn (více zde). Rosického plat v Arsenalu se odhaduje na 85 tisíc liber týdně. Český fotbalista patří v klubu k ikonám.

Podle Pasky pak nová smlouva s Arsenalem Rosickému zajišťuje také některé další nefinanční odměny spojené s reklamní prezentací Rosického či jeho možnou budoucností v managementu klubu. Ostatně tento týden Arsenal spolu se svým sponzorem, výrobcem dresů Puma, představoval kolekci oblečení týmu na další sezonu. Rosický byl jednou z hlavních tváří akce.

Hašek, který ve svém týmu prosazuje příchod Rosického, nastoupil k týmu Fudžajry v zimě. Klub hraje Ligu arabského zálivu, spoléhá se spíše na lokální hráče.

V poslední době ale ekonomicky sílí. Po poslední sezoně například obdržel od fudžajrského vládce, šejka Hamada bin Mohammeda Al-Šarqího, prémii v přepočtu 170 milionů korun. Ta sama by mimochodem pokryla Rosického roční gáži.

reklama