Chelsea vydřela výhru nad Stoke, Arsenal smetl Liverpool

Fotbalisté Arsenalu slaví.
V sestavě Liverpoolu chyběl suspendovaný Škrtel a obrana bez něj na začátku utkání dvakrát zaváhala, Cazorla ani Ramsey své šance ale nevyužili.
Po dvaceti minutách se osmělili i "Reds", Markovič však poslal ve vápně nepřesnou přihrávku Sterlingovi a ten tak nemohl zakončit do prázdné brány.
Závěr poločasu patřil "Kanonýrům". V 37. minutě otevřel skóre druhou trefou v seniorské kariéře obránce Bellerín a Liverpool inkasoval ve venkovním zápase po 596 minutách.
Na Španěla chvíli nato navázal gólem z přímého kopu Özil,...
Aktualizováno 4. 4. 2015 20:45
Report ze sobotních zápasů 31. kola anglické Premier League.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu si připsali sedmou výhru v anglické lize v řadě, když porazili Liverpool 4:1. Minimálně do pondělního zápasu mezi Crystalem Palace a Manchesterem City se usadili na druhém místě tabulky. Český reprezentační záložník Tomáš Rosický sledoval duel pouze z lavičky.

Před svého městského rivala se dostal také Manchester United, který porazil 3:1 Aston Villu a na Arsenal ztrácí bod. Vedoucí Chelsea s Courtoisem v brance porazila Stoke 2:1 a v čele má náskok sedmi bodů a zápas k dobru. Záložník hostů Adam vstřelil gól ze vzdálenosti 59 metrů.

Arsenal rozhodl v závěru poločasu

V sestavě Liverpoolu chyběl suspendovaný Škrtel a obrana bez něj na začátku utkání dvakrát zaváhala, Cazorla ani Ramsey své šance ale nevyužili. Po dvaceti minutách se osmělili i "Reds", Markovič však poslal ve vápně nepřesnou přihrávku Sterlingovi a ten tak nemohl zakončit do prázdné brány.

Závěr poločasu patřil "Kanonýrům". V 37. minutě otevřel skóre druhou trefou v seniorské kariéře obránce Bellerín a Liverpool inkasoval ve venkovním zápase po 596 minutách. Na Španěla chvíli nato navázal gólem z přímého kopu Özil, jenž se v posledních osmi ligových utkáních přímo podílel na sedmi brankách: tři vstřelil a na čtyři přihrál. Na 3:0 ještě do přestávky navýšil Sánchez a Liverpool inkasoval tři góly v prvním poločase poprvé od září 1999.

V 76. minutě snížil Henderson z pokutového kopu, v závěru byl ale vyloučen po druhé žluté kartě hostující obránce Can a přesilovku ještě stihl využít ke vstřelení čtrnáctého gólu v sezoně Giroud.

Chelsea o vedení rychle přišla

Chelsea se dostala do vedení proti Stoke ve 39. minutě, penaltu nařízenou po Wollscheidově faulu na Fábregase proměnil Hazard. Belgický reprezentant má v této disciplíně po devíti pokusech stoprocentní úspěšnost.

V závěru poločasu ale vyrovnal brilantním způsobem Adam. Střelou z vlastní poloviny hřiště překonal vyběhnutého gólmana Courtoise a nechal tak vzpomenout na trefu Davida Beckhama z půlky v zápase Manchesteru United proti Wimbledonu v roce 1996.

"Blues" přesto oslavili tříbodový zisk, popáté v sezoně se trefil Rémy. Trenér vítězů Mourinho přesto nemohl být úplně spokojený. Po přestávce poslal na hřiště útočníka Costu, o jedenáct minut později jej však musel pro zranění vystřídat.

United neměli s Villans problémy

Manchester United byl od začátku utkání s Aston Villou aktivnějším týmem, do vedení se ale dostal až ve 43. minutě zásluhou Herrery. V druhém poločase potvrdil kapitán "Rudých ďáblů" Rooney, že se mu proti Aston Ville daří: v 79. minutě vstřelil už třináctý gól do sítě svého dnešního soupeře.

O minutu později snížil Benteke střelou mezi nohy brankáře De Gey, v nastavení ale uzavřel na 3:1 druhým gólem v zápase Herrera. United popáté za sebou získali tři body.

Southampton nevyužil šanci dostat se na páté místo před Liverpool, na hřišti Evertonu prohrál 0:1. Třetí výhru v řadě pro svůj tým zařídil v 16. minutě obránce Jagielka.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Arsenal - Liverpool 4:1(3:0)
Branky: 37. Bellerín, 40. Özil, 45. Sánchez, 90.+1 Giroud - 76. Henderson z pen.

Everton - Southampton 1:0 (1:0)
Branka: 16. Jagielka

Leicester - West Ham United 2:1 (1:1)
Branky: 12. Cambiasso, 86. King - 32. Kouyaté

Manchester United - Aston Villa 3:1 (1:0)
Branky: 43. a 90.+2 Herrera, 79. Rooney - 80. Benteke

Swansea - Hull 3:1 (2:0)
Branky: 37. a 90.+1 Gomis, 18. Ki Song-jung - 50. McShane