Rosický ani Arsenal si neškrtl, šlágr vyhrál Manchester

Martin Jůzek, Red Spo
1. 2. 2010 22:55
Manchester City - Portsmouth 2:0

Londýn - Fotbalisté Arsenalu propásli šanci předstihnout Manchester United. V nedělním vzájemném utkání, které bylo součástí 24. kola anglické Premier League, totiž prohráli 1:3.

Svěřenci Arsena Wengera tak zůstávají na třetím místě tabulky, obhájce titulu je druhý už se čtyřbodovým náskokem před Arsenalem a ztrátou jednoho bodu na vedoucí Chelsea.

Čtěte dále: Liverpool nezaváhal, Chelsea měla s Burnley namále

Klubu z Emirates Stadium se šlágr vůbec nepovedl, nedařilo se také českému reprezentantovi Tomáši Rosickému, který za poražené odehrál sedmdesát minut a pak byl vystřídán.

Už před utkáním hovořil Arsene Wenger trochu netradičně o tom, že výsledek této bitvy může hodně napovědět v boji o titul.

A měl pravdu - Manchester totiž ukončil desetizápasovou šnůru Arsenalu bez porážky. Způsobem suverénním. První signál tomu dal po půlhodině hry Nani, po jehož pokusu si srazil míč do vlastní sítě brankář Almunia.

O chvíli později skóroval Rooney, který po ukázkovém brejku vstřelil již svůj stý gól v Premier League. Když pak po poločase zvýšil vedení Park Či-song, bylo zřejmé, že United si odvezou z Londýna všechny tři body.

Nic na tom nezměnila ani trefa belgického obránce Vermaelena, jenž v 80. minutě jen upravil výsledek na 1:3.

Manchester City porazil poslední Portsmouth

Po sobotním vítězství Liverpoolu nad Boltonem nezaváhali v neděli ani fotbalisté Manchesteru City, kteří se tak opět dotáhli na celek z Anfield Road. Vinou horšího skóre jim patří šestá příčka.

Svěřenci trenéra Manciniho protáhli svou domácí neporazitelnost na čtrnáct zápasů, tentokráte porazili poslední Portsmouth 2:0.

Vítězství ambiciózního mužstva zařídili na konci prvního poločasu Adebayor s Kompanym, který zaznamenal teprve druhý ligový gól od svého příchodu do Anglie v roce 2008.

Manchester kontroloval hru a trápící se soupeř se nezmohl na odpověď. Asi největší šanci hostů spálil ve druhém dějství Webber, který se zblízka netrefil do brány. Skóre už nezměnil ani domácí kanonýr Tevez, jenž orazítkoval tyč.