reklama

Rosický: Ani chvíli jsem nepřemýšlel, že v nároďáku skončím

Tomáš Rosický prý nikdy neuvažoval o tom, že v české reprezentaci skončí. Láká ho totiž dobrá parta v týmu. Tomáš Rosický prý nikdy neuvažoval o tom, že v české reprezentaci skončí. Láká ho totiž dobrá parta v týmu. autor: Eduard Erben
Ani na okamžik prý Tomáš Rosický neuvažoval, že po prasknutí achillovky na loňském Euru, po němž více než půl roku nemohl hrát, ukončí kariéru ve fotbalové reprezentaci.

Praha - Ani na okamžik prý Tomáš Rosický neuvažoval, že po prasknutí achillovky na loňském Euru, po němž více než půl roku nemohl hrát, ukončí kariéru ve fotbalové reprezentaci.

Kapitán národního týmu sice z mnoha stran slyší, že by si tím mohl prodloužit kariéru v klubu, do reprezentace jej však táhne výborná parta, která teď v týmu podle něj je.

"Těšil jsem se, že jsem tady a že jsem se mohl vidět s klukama. Trenér (Arsenalu Arsene Wenger) neměl nic proti tomu, abych jel, takže jsem se rozhodnul jet. Ta achillovka byla velká komplikace, určitě nebyl trenér nadšenej, ale mluvili jsme o tom a pochopil, proč chci pořád za reprezentaci pořád hrát," řekl dvaatřicetiletý záložník novinářům na srazu před středečním přípravným zápasem v Turecku.

Tomáši, nepřemýšlel jste po další operaci o tom, že už nemá cenu znovu to martýrium návratu na trávník podstupovat?
Fotbal mám moc rád a moc mě baví, proto vždycky dělám všechno pro to, abych se mohl i přes ta zranění na trávník vrátit. Já kdybych mohl, tak přijedu už v listopadu na ten zápas se Slovákama, ale ta šance tam nebyla žádná.

Ani jste neuvažoval o tom, že byste si tedy ulevil koncem v reprezentaci?
Hodně lidí už mě přesvědčovalo, abych si ulevil a už na reprezentaci nejezdil. Myslím si ale, že mi to pořád docela jde. Věděl jsem, co mě čeká za martýrium, bohužel už jsem s tím měl zkušenost, takže i kvůli tomu jsem si konec v reprezentaci nerozmýšlel.

Co Vás na zápasech s národním týmem tolik láká?
Vždycky jsem sem jezdil rád, rád reprezentuju, uvědomuju si, že si koncem v reprezentaci můžu ulevit, ale když mi to pořád ještě kope, bylo by mi líto končit. Jakmile na cvíli vypadnu z toho kolotoče, tak vím, jak mi ten fotbal hodně chybí, takže rozhodnutí pokračovat bylo velmi rychlý.

Přitom po tom zápase s Řeckem se mluvilo, že byste mohl ještě do šampionátu nastoupit...
Měl jsem špatný tušení, i když mi na vyšetření v Polsku řekli, že tam nic není. Když mě doktoři zfetovali tak, že jsem je viděl třikrát a balón pětkrát a stejně to bolelo, tak jsem věděl, že je to špatně.

Mrzí Vás to zranění o to víc, že jste se po letech plných zranění dostal do skvělé formy?
Měl jsem před Eurem skvělej půlrok, těšil jsem se, bohužel se stalo, co se stalo. Problém už jsem měl v sezoně s lejtkem a ten souboj na Euru mě dodělal. Nikoho z ničeho ale neobviňuju.

Jak moc je pro vás teď složité sedět na lavičce, i když už jste stoprocentně zdravý?
Jediný, co teď můžu dělat, je poctivě trénovat a čekat na svou šanci. Hlavu mám naprosto čistou, jsem stoprocentně zdravej, vůbec nepřipadá v úvahu, že bych se podvědomě šetřil.

Minulý týden jste ale kvůli zdravotním problémům opět nehrál. Co se stalo?
Spoluhráč mi dal na tréninku bodlem do lejtka, to byl jedinej problém, ale kvůli tomu jsem vynemchal jen jeden zápas. Momentálně žádnej problém nemám, chybí mi bohužel jen herní praxe a ta se bohužel trénováním nahradit nedá.

Jak jste vnímal, že s vámi trénoval David Beckham?
David s náma trénoval už před dvěma roky, takže už jsem to bral normálně. Teď s náma navíc trénoval jen jednou, takže kluci toho moc pochytit nemohli.

Pojďme zpět k reprezentaci. Jak jste vnímal to, co se kolem ní strhlo po zářijové domácí porážce v přípravném zápase s Finskem?
Podzim jsem sledoval důkladně, nemůžeme říct, že to je dobře rozjetý, ale není to ani špatně rozjetý. Škoda jen remízy s Bulharskem, ale budeme se to snažit vynahradit v zápase s Dánskem.

Jak teď vnímáte skvělou skvělou střeleckou formu Matěje Vydry v druhé anglické lize?
Matěj má předpoklady, aby byl špičkovej střelec. Není to sice Premier League, ale vizitka je to dobrá, je teď jen na něm, jestli dokáže svůj střeleckej předpoklad potvrdit i na mezinárodní scéně.

Vydra je jedním z mnoha hráčů v současném výběru, s nimiž jste nikdy nehrál. Věříte, že se s nimi v Turecku stihnete sehrát před březnovým zápasem kvalifikace s Dánskem?
Spoustu kluků neznám, to je fakt, jde o to se s nima sehrát před tím Dánskem, nic víc si od toho zápasu neslibuju.

reklama