reklama

Rosický by se příští týden měl vrátit do přípravy Arsenalu

Tomáš Rosický, který se zranil před dvěma týdny v reprezentaci proti Itálii, se vrátí k tréninku příští týden. Tomáš Rosický, který se zranil před dvěma týdny v reprezentaci proti Itálii, se vrátí k tréninku příští týden. autor: Reuters
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický by se příští týden mohl po téměř třítýdenní pauze zaviněné zraněním vrátit do přípravy Arsenalu.

Londýn - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický by se příští týden mohl po téměř třítýdenní pauze zaviněné zraněním vrátit do přípravy Arsenalu.

Na internetových stránkách londýnského klubu to prohlásil trenér Arséne Wenger.

"Ze všech hráčů, které máme na marodce, se vrátí jako první. Ale tenhle týden to ještě nebude," řekl francouzský kouč. "Můžeme se bavit o příštím týdnu. K týmu by se měl připojit v neděli, nebo v pondělí," dodal Wenger.

Nováčkem na marodce je Walcott

Rosický je mimo hru od utkání kvalifikace mistrovství světa s Itálií, které nedohrál kvůli zranění lýtka.

Kromě něj jsou na marodce Arsenalu také dlouhodobě zranění Lukas Podolski, Alex Oxlade-Chamberlain a Abou Diaby. Kvůli problémům s břišními svaly nyní Arsenal přišel zhruba na tři týdny o Thea Walcotta.

Anglický reprezentant proto mimo jiné zmešká také poslední dva kvalifikační zápasy s Černou Horou a Polskem (11. a 15. října).

"Ve středu ho čeká vyšetření v Německu, a protože nejde o nic velkého, okamžitě začne s rehabilitací. Nejde o kýlu, má jen poškozené svaly," uvedl Wenger.

reklama