reklama

Rosický chce získat první trofej v Arsenalu i kvůli mladíkům

Během osmi sezon v Arsenalu se Tomáš Rosický nedočkal žádného triumfu. Nyní je mu blízko, Gunners jsou ve finále FA Cupu. Během osmi sezon v Arsenalu se Tomáš Rosický nedočkal žádného triumfu. Nyní je mu blízko, Gunners jsou ve finále FA Cupu. autor: Reuters
Fotbalisté Arsenalu mají po postupu do finále Anglického poháru velkou šanci ukončit devítileté čekání na trofej.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu mají po postupu do finále Anglického poháru velkou šanci ukončit devítileté čekání na trofej. Vítězství by navíc podle záložníka Tomáše Rosického mohlo být pro mladé hráče londýnského celku odrazovým můstkem k dalším úspěchům.

"Hodně by to nám všem pomohlo, protože je tady pořád dost hráčů, kteří nevědí, jaký to je pocit vyhrát nějakou trofej," řekl kapitán české reprezentace na internetových stránkách Arsenalu.

"Hlavně kluci jako Jack (Wilshere), Aaron (Ramsey) a další nevědí, jak chutná úspěch. Teď máme obrovskou šanci získat pohár a pro ně by to byla velká lekce," uvedl Rosický, který do sobotního semifinále s Wiganem kvůli zdravotním potížím nezasáhl.

Naváže na devět let starý triumf?

Arsenal s druholigovým soupeřem hrál v normální hrací době a po prodloužení 1:1, o postupu favorit rozhodl až v penaltovém rozstřelu poměrem 4:2.

O soupeři "Kanonýrů" pro finále, které se bude hrát 17. května, se rozhodne v dnešním duelu mezi třináctým celkem Premier League Hullem a třetiligovým Sheffieldem United.

Ať už Arsenal nastoupí ve Wembley proti komukoliv, bude mít jedinečnou šanci získat první trofej od triumfu v Anglickém poháru v roce 2005. Varováním by pro něj měla být sezona 2010/2011, kdy ve finále Ligového poháru prohrál s Birminghamem, který poté sestoupil do druhé ligy.

reklama