2. 9. 2007 19:14
Obrana Newcastlu s Rozehnalem udržela čisté konto
Tomáš Rosický.
Tomáš Rosický. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili v 5. kole anglické Premier League doma Portsmouth  3:1. Na sobotním vítězství londýnského klubu se podílel brankou i Tomáš Rosický.

Arsenal sice hrál od 49. minuty bez vyloučeného Senderose, přesto dokázal vedení 2:0 v pohodě uržet. Na snížení z kopačky Kanua odpověděl Rosický brankou v 59. minutě.

Chelsea nepomohl ani Petr Čech v brance a prohrála 0:2 na hřišti Aston Villy. Připsala si tak první ligovou porážku po 14 zápasech. Góly vítězu dali Knight a Agbonlahor.

Překvapení úvodu sezony anglické nejvyšší soutěže, Manchester City, přišlo o neporazitelnost. Svěřenci trenéra Svena Görana Erikssona prohráli v Blackburnu po brance Jihoafričana McCarthyho 0:1. Oba týmy dohrávaly zápas o deseti. Vyloučen byl Turek Tugay a Ir Dunne.

Hráči Liverpoolu už v sobotu deklasovali Derby County 6:0 a poprvé pod vedením manažera Rafeala Beníteze se dostali do čela ligové tabulky.

Skóre načal v šestadvacáté minutě Španěl Xabi Alonso, jenž přidal také druhý zásah ve druhém poločase.

Stejným počtem branek se blýskl i jeho krajan Fernando Torres, jedenkrát se zapsali do střelecké listiny další čerstvé posily Babel a Voronin.

Gólem v 88. minutě rozhodl zápas Newcastlu s Wiganem útočník "Strak" Michael Owen. Obrana vítězného Newcastlu dirigovaná celý zápas Davidem Rozehnalem udržela čisté konto.

Na čele Premier League je spolu s Liverpoolem i městský rival Everton, který je jen kvůli horšímu skóre na druhém místě. Výhru Evertonu nad Boltonem vystřelil v poslední minutě zápasu hlavou Lescott.

Na výhře se úvodním gólem utkání podílela i nejdražší posila klubu v historii Yakubu. Boltonu nestačil alespoň na bod ani vyrovnávací gól Anelky ve druhé půli.

Tottenham měl nakročeno k druhému vítězství v sezoně v derby proti Fulhamu, domácí však stačili v závěru dvoubrankový náskok "Kohoutů" stáhnout a zápas tak skončil remízou 3:3.

Jedný gól Louise Sahy znamenal vítězství Manchesteru United nad Sunderlandem. Francouzský  útočník se prosadil hlavou po rohovém kopu. Na manchesterský Old Trafford se vrátil bývalý hráč United a dnes manažer Sundelandu Roy Keane.

Výsledky - 5. kolo:
Aston Villa - Chelsea 2:0 (74. Knight, 88. Agbonlahor), Blackburn - Manchester City 1:0 (7. McCarthy), Arsenal -  Portsmouth  3:1 (8. Adebayor pen., 35. Fabregas, 59. Rosicky - 60. Kanu), Bolton - Everton 1:2 (55. Anelka - 11. Yakubu, 90. Lescott), Fulham - Tottenham 3:3 (42. Dempsey, 77. Smertin, 90. Kamara - 10. Kabúl, 28. Berbatov, 61. Bale), Liverpool - Derby 6:0 (27. a 69. Alonso, 56. a 78. Torres, 46. Babel, 76. Voronin), Middlesbrough - Birmingham 2:0 (12. Wheater, 37. Downing), Newcastle - Wigan 1:0 (87. Owen), Reading - West Ham United 0:3 (49. a 90+4. Etherington, 6. Bellamy), Manchester United - Sunderland 1:0 (71. Saha).

1. Liverpool 4 3 1 0 11:2 10
2. Arsenal 4 3 1 0 7:3 10
3. Everton 5 3 1 1 8:5 10
4. Chelsea 5 3 1 1 7:6 10
5. Manchester City 5 3 0 2 4:2 9
6. Newcastle 4 2 2 0 6:3 8
7. Blackburn 4 2 2 0 5:3 8
8. Manchester United 5 2 2 1 3:2 8