Rosický dostal šanci v základu, byl u gólu soupeře

27. 12. 2011 19:57
Arsenal jen remizoval s Wolverhamptonem 1:1
Tomáš Rosický, Arsenal.
Tomáš Rosický, Arsenal. | Foto: Reuters

Londýn - Po více než dvou měsících dostal šanci naskočit do základní sestavy fotbalového Arsenalu český záložník Tomáš Rosický.

Kapitán reprezentačního výběru, o nějž se hodně zajímá bundesligový Wolfsburg, ale příliš štěstí svému týmu nepřinesl, neboť Arsenal se sestupem ohroženým Wolverhamptonem na Emirates Stadium jen remizoval 1:1 - a Rosický se připletl k vyrovnávací brance hostí.

Český záložník, který před Vánoci dostal na půl hodiny šanci proti Aston Ville a kouče Arséna Wengera jistě nezklamal, byl také v zápase s Wolves hodně aktivní. Třikrát sám vypálil na branku a několikrát přihrával do šance Robinovi van Persiemu. Žádná z jeho akcí ale brankou neskončila.

Čechova budoucnost? Chelsea. A kdyby ne? Asi Manchester
Chelsea dál tápe, Rudí ďáblové se dotáhli na City

Úvodní branku utkání po zaváhání celé obrany Wolverhamptonu vstřelil Arsenal již v osmé minutě, kdy se prosadil po pasu Benajuna a následné samostatné akci Gervinho. "Kanonýři" tlačili soupeře i nadále, ale další branky už se nedočkali.

Naopak na konci první půle přišla smolná chvíle Rosického, díky níž Wolverhampton srovnal skóre.

Po rohu Wolves se totiž míč odrazil na hranu vápna, kde si příliš daleko stojícího českého záložníka povodil Stephen Hunt a jeho ztečovaný střelecký pokus do branky dorazil nejlepší kanonýr hostí Steven Fletcher.

Rosický a jeho spoluhráči každopádně ve svém snažení o tři body pokračovali i po přestávce, ale nebylo jim přáno.

Obrovskou šanci například měl po pasu české sedmičky Pat Mertesacker, ale z malého vápna hlavičkoval jen do famózního brankáře hostí Wayne Hennesseyho.

Neprosadil se ani kanonýr Robin van Persie, který se opět protlačil do několika velkých šancí, ale svůj 35. ligový gól v roce 2011 nepřidal.

Arsenal musí remíza s trápícím se Wolverhamptonem mrzet o to více, že posledních patnáct minut dohrával zápas po vyloučení Nenada Milijase proti oslabenému soupeři a místy si vynutil skutečně drtivý tlak (poměr střel 26:6, držení míče 73:27).

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Arsenal - Wolverhampton 1:1 (8. Gervinho - 38. Fletcher), Swansea - QPR 1:1 (14. Graham - 58. Mackie), Norwich - Tottenham 0:2 (55. a 67. Bale).