Rosický gólem nastartoval obrat Arsenalu

21. 1. 2010 0:13
Liverpool - Tottenham 2:0, Arsenal - Bolton 4:2
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Praha - Třetí gól Tomáše Rosického v sezoně nasměroval fotbalisty Arsenalu za vítězstvím 4:2 v dohrávce 2. kola anglické ligy s Boltonem.

Rosický na konci prvního poločasu snížil na 1:2 a i poté patřil k nejlepším hráčům Arsenalu. Na hřišti strávil nejvíce minut od svého návratu po dlouhodobém zranění, trenér Arséne Wenger ho vystřídal až v 88. minutě.

Arsenal dnes hrál proti Boltonu podruhé během tří dnů, zatímco však v neděli bez větších problémů vyhrál 2:0, dnes se v první půli trápil. Bolton se dostal do vedení 2:0 po brance Cahilla a proměněné penaltě Taylora. Domácí se probudili až v závěru první půle a postaral se o to Rosický.

Český reprezentant převzal 30 metrů od branky míč, rychlou kličkou se uvolnil a povedenou střelou přes obránce k bližší tyči snížil. Nasměroval tak spoluhráče za obratem.

O ten se po změně stran postaral kapitán Fábregas, který se nejprve sám prosadil již pojedenácté v sezoně a poté z rohového kopu připravil gól pro Vermaelena. Výhru v závěru ještě potvrdil Aršavin. Arsenal tak v lize neprohrál od konce listopadu již devět zápasů.

Cennou výhru vybojoval trápící se Liverpool, jenž doma porazil 2:0 Tottenham, konkurenta v boji o čtvrté místo, zaručující start v Lize mistrů. Hrdinou zápasu se stal útočník Dirk Kuijt, který již v šesté minutě otevřel skóre a po 633 minutách ukončil neprůstřelnost tottenhamské obrany. V závěru navíc z pokutového kopu pojistil vítězství Liverpoolu.