reklama

Rosický: Kluci z Arsenalu si dělají legraci, že jsem starej

Tomáš Rosický si naoko stěžuje, že si spoluhráči z Arsenalu utahují z jeho věku. Tomáš Rosický si naoko stěžuje, že si spoluhráči z Arsenalu utahují z jeho věku. autor: Reuters
Spoluhráči si z něj kvůli věku utahují, český záložník Tomáš Rosický však i ve třiatřiceti letech patří k oporám fotbalového Arsenalu.

Praha - Spoluhráči si z něj kvůli věku utahují, český záložník Tomáš Rosický však i ve třiatřiceti letech patří k oporám fotbalového Arsenalu.

A nejen na hřišti, ale i mimo něj, kde mladší hráče neustále burcuje, aby nepokazili skvěle rozjetou sezonu, ve které mají Kanonýři nakročeno k ukončení devítiletého čekání na trofej.

Sám Rosický vyhlíží úspěch ještě déle - naposledy slavil v roce 2002 mistrovský titul s Dortmundem.

"Tehdy mi Jürgen Kohler (bývalý německý reprezentant) říkal, abych to, co teď prožíváme, nebral jako samozřejmost. Já si samozřejmě myslel: No jasně. A od té doby jsem si nesáhl na trofej," uvedl kapitán české reprezentace v rozhovoru pro internetové stránky Arsenalu.

"Titul. Vyhrajeme ho teď, nebo nikdy"

Proto Rosický doufá, že letos se on i Arsenal konečně dočkají. "Myslím, že máme velkou šanci a snažím se to přenést i na ostatní. Aby si někdo neřekl, že když to nevyjde letos, podaří se to třeba za rok," prohlásil. "Takže já říkám: Teď, nebo nikdy," dodal.

"Nemůžeme totiž vědět, co bude příští rok. Proto musíme žít přítomností a obětovat tomu hodně. Vím, jaké to je vyhrát titul, zažil jsem to v Německu. Nebude to lehká cesta, budou tam nějaké karamboly, ale my na to letos máme," uvedl Rosický.

Bývalý hráč Dortmundu a Sparty je v Arsenalu osm let a ve třiatřiceti letech je i nejstarším hráčem. "Kluci si ze mě sice dělají legraci, že už jsem starej, ale já si to užívám, protože se cítím skvěle."

"Navíc důležité je to, co předvádím na hřišti. A myslím, že všichni vidí, že jsem ze svých schopností nic neztratil," řekl Rosický. Jeho slova potvrdil nedávno i trenér Arséne Wenger, který prohlásil, že s českým záložníkem prodlouží smlouvu.

reklama