reklama

Rosický má problém s lýtkem, Bílek proto povolal Daridu

autor: Eduard Erben
Vladimír Darida doplnil český tým před Eurem 2012

Praha - Na přípravný kemp fotbalové reprezentace před Eurem 2012 s týmem odjede i plzeňský záložník Vladimír Darida.

Podle informací Aktuálně.cz trenér národního celku Michal Bílek talentovaného středopolaře povolal jako dočasný záskok za Tomáše Rosického a Jaroslava Plašila.

Rosický čeká na doktora Koláře

Zatmco Plašil si ještě plní své klubové povinnosti v Bordeaux, protože francouzská liga v neděli sehraje své poslední kolo v ročníku, záložníka Arsenalu před přípravným kempem trápí hematom.

"Mám něco s lýtkem, ale není to nic vážného. Minulý týden jsem kvůli tomu musel v posledním zápase za Arsenal v poločase střídat. Podle vyšetření ale není nic porušeného," sdělil Rosický Aktuálně.cz.

Rosický nicméně nechce nic podcenit, a tak zítra absolvuje vyšetření u reprezentačního doktora Koláře, který by se měl v pondělí vrátit z mistrovství světa v hokeji.

Za týmem se Rosický na soustředění do Rakouska vydá až poté.

Daridova premiéra

Darida, který za reprezentační "Áčko" ještě nikdy nenastoupil, by měl v týmu plnit podobnou funkci jako brankář Tomáš Grigar z Teplic.

Ten do rakouského Bad Waltersdorfu jede "zaskočit" za Petra Čecha, který ještě včera chytal v dramatickém finále Ligy mistrů.

Darida na sebe upozornil v Plzni především po odchodu Petra Jiráčka, kdy pravidelně nastupoval ve středu zálohy společně s Pavlem Horváthem.

Jeho nejvýraznějším momentem jara byla branka do sítě Schalke 04 v prvním kole play off Evropské ligy.

Konečná sestava na konci května

V aktuální sestavě reprezentačního týmu je nyní 25 hráčů, dva nicméně bude muset Bílek ještě před definitivním oznámením soupisky pro Euro vyřadit.

Konečná nominace bude známa 29. května.

reklama