reklama

Rosický má zřejmě zlomený nos. Wenger: Je to zlé

Ošetřovaný Tomáš Rosický zápas s Aston Villou nedohrál. Ošetřovaný Tomáš Rosický zápas s Aston Villou nedohrál. autor: Reuters
Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si z pondělního utkání anglické ligy mezi Arsenalem a Aston Villou zřejmě odnesl zlomeninu nosu

Londýn - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si z pondělního utkání anglické ligy mezi Arsenalem a Aston Villou (více zde) zřejmě odnesl zlomeninu nosu. Kvůli ráně loktem do obličeje od Gabriela Agbonlahora musel předčasně střídat a podle trenéra Arséna Wengera vypadá jeho nos špatně.

"Nevím, jestli je to zlomené, ale vypadá to špatně," řekl Wenger na pozápasové tiskové konferenci. Jasněji by mělo být dnes. Pokud se zlomenina potvrdí, léčba si vyžádá tři až čtyři týdny. Rosický by se však mohl vrátit do hry dříve, pokud využije ochranou masku.

Třiatřicetiletý záložník Arsenalu do hry naskočil v 69. minutě, ale už po deseti minutách dostal při vzdušném souboji do hlavy loktem od útočníka soupeře Agbonlahora. Po ošetření se sice vrátil do hry, ale krvácení se nepovedlo zastavit a musel vystřídat.

"Upřímně musím říct, že jsem neviděl, zda tam byl loket, ale Tomáš říkal, že dostal loktem. Ale sám neví, zda to bylo úmyslné," dodal Wenger.

Rosický se s Vrbou i přes zranění sejde

Stav reprezentačního kapitána pochopitelně velmi zajímá i nového lodivoda národního týmu Dušana Fitzela, který je v těchto dnech na inspekci v Premier League.

I proto se dnes spojil s Rosickým technický ředitel Fotbalové asociace Dušan Fitzel, aby zjistil nové informace týkající se zranění.

"S Tomášem jsme si krátce telefonovali a říkal, že se v rámci možností cítí dobře. Jeho stav je možná o něco lepší, než se původně zdálo. Více se dozvíme v pátek při naší schůzce v tréninkovém centru Arsenalu," uvedl Fitzel.

reklama