reklama

Rosický: Mrzí mě, že teď v Arsenalu nedostávám ani čuchnout

Roli náhradníka udělil Tomáši Rosickému v úvodu sezony manažer Arsenalu Wenger Roli náhradníka udělil Tomáši Rosickému v úvodu sezony manažer Arsenalu Wenger autor: CPA Eduard Erben
Českého fotbalistu Tomáše Rosického mrzí, že teď v Arsenalu nedostává víc herních příležitostí

Praha - Pokaždé něco schází. Dlouho se trápil se zdravím, dlouho v Arsenalu čekal na trofeje. Teď má obojí. Běhá jak srnec a v klubové síni slávy přibyl čerstvě anglický pohár i superpohár. Jenže Tomáš Rosický navzdory tomu stále krabatí čelo...

"Absolvoval jsem celou letní přípravu, cítím se fyzicky velmi dobře. Ale moc mě mrzí, že jsem zkraje sezony v zápasech prakticky nedostal čuchnout," říká kapitán české fotbalové reprezentace zcela otevřeně.

Jen na čtyři minutky vyběhl na plac v jednom utkání play off Ligy mistrů proti Besiktasi. Jinak sedí na lavici náhradníků. "A mrzí mě to o to víc, že v těch zápasech, co jsme teď zkraje sezony absolvovali, jsme zatím nehráli moc dobře. Chtěl bych mužstvu pomoct," dodává odhodlaně.

Přes Besiktas se Arsenal s odřenýma ušima dostal, v Premier League se štěstím otočil vítězným směrem zápas s Crystal Palace a v obou dosavadních duelech a na hřištích soupeřů, konkrétně Evertonu a Leicesteru, remizoval.

Mluvil s Wengerem, panice nepropadá

Rosickému bude v říjnu 34 let. A vysedávání na střídačce ho prostě nebaví. Už o své situaci mluvil i s manažerem klubu Arsénem Wengerem. "Nechtěl bych to moc zmiňovat, ale na jeden malý rozhovor v té věci už došlo. Trenér rozhodně nechce, abych Arsenal opouštěl. A já? Nepropadám panice. Vím, že musím poctivě trénovat. A ta šance přijde."

Na to, že by snad Arsenal nyní opustil, Rosický vůbec nepomyslel. "Zatím bylo odehráno jen pár zápasů, sezona teprve začíná. Uvidíme, jak to bude vypadat v příštích týdnech, jak to bude dál. Teď jsem zklamaný, že jsem zatím šanci nedostal. Musím být přichystaný na to, až přijde."

V dresu národního týmu se o místo v sestavě bát nemusí. V minulosti se reprezentační trenéři domlouvali s Wengerem na tom, aby Rosický například v minutáži přípravných zápasů dostával jisté úlevy. Teď nic takového na pořadu dne není.

Ve středu čeká český tým završení přípravného cyklu, přátelský zápas s týmem USA. Příští týden v úterý pak vstup do kvalifikace o Euro 2016 proti Nizozemsku.

"Jak říkám, jsem absolutně v pořádku, nemám žádný problém. Záleží na trenéru Vrbovi, jak mě bude chtít využít. Kdo ví, třeba bude nakonec rád, že mě může po poločase vystřídat," směje se Rosický.

Ztráta Robbena soupeře neoslabí

Tým Spojených států chce Rosický porazit. "Je to generálka na Holanďany, dlouho jsme nevyhráli... A je tu spousta mladých kluků, ten pocit vítězství by jim pomohl," míní kapitán.

Nizozemský tým přijede bez Robbena, van der Vaarta a Hunteláára. "Ale oni mají na výběr tolik hráčů, že by jim to nemělo nijak zvlášť uškodit. To je nijak citelně neoslabí," nepropadá Rosický sebeklamu.

Každopádně si teď v národním týmu bude chtít spravit fotbalovou chuť.

Otevřený trénink a autogramiáda

Chcete vidět Tomáše Rosického a spol. zcela zdarma a navíc si přinést domů jeho podpis? Tak přijďte dnes, v úterý 2. září, v 18.30 na stadion pražské Sparty.

Budete moci sledovat kompletní předzápasový trénink české reprezentace. A po jeho skončení začne zhruba ve 20 hodin na stejném místě autogramiáda.

Na ni dorazí kapitán Tomáš Rosický, brankář Petr Čech, obránci Pavel Kadeřábek a Michal Kadlec, záložník Vladimír Darida a útočník Matěj Vydra, které doplní také trenér Pavel Vrba.

A navíc si na akci budete moci koupit i vstupenku na zápas s USA, a to v otevřené pokladně číslo 1.

reklama