Rosický nahrál na gól, ale Arsenal ztratil body

28. 4. 2012 20:55
Stoke City - Arsenal pouze 1:1
Tomáš Rosický. Po ztrátě se Stoke City litoval stejně jako nedávno v Lize mistrů | Foto: Reuters

Stoke City - Záložník Tomáš Rosický pomohl gólovou přihrávkou Arsenalu k remíze 1:1 se Stoke. Jeho tým i přes třetí bodovou ztrátu za sebou unikl na třetím místě anglické fotbalové ligy na čtyři body Newcastlu, který utrpěl drtivou porážku 0:4 na hřišti zachraňujícího se Wiganu.

Český reprezentační kapitán si zasekl v 15. minutě na kraji pokutového území míč a u vzdálenější tyče svým centrem přesně našel nejlepšího střelce ligy Robina van Persieho, který dal 28. gól v soutěži. "Kanonýři" tím však jen vyrovnali na konečných 1:1, protože brankáře Szczesného o šest minut předtím překonal hlavou dlouhán Crouch.

Konec jedné éry. Guardiola prý oznámí, že v Barce končí
Kolaps Barcelony. Guardiola: Tohle prostě není náš rok

Arsenal i přes ztrátu navýšil svůj náskok před Newcastlem. Jeho šance na sedmou výhru v řadě v duelu s Wiganem pohřbily dvě branky Mosese mezi 13. a 15. minutou a další dva góly ještě do poločasové přestávky. Wigan se ve vyrovnaném boji o setrvání v Premier League vzdálil sestupovému 18. místu na tři body.

Po přestřelce Manchesteru United s Evertonem z minulého víkendu nabídl i dnešní program anglické ligy remízu 4:4. Vedení 3:0 a 4:1 promrhala doma Swansea proti beznadějně poslednímu Wolverhamptonu. Do vedení 1:0 se přitom v líbivém duelu Velšané dostali už ve 22. vteřině, kdy dal Andrea Orlandi nejrychlejší gól anglické ligy od roku 2006.

Liverpool díky hattricku Luise Suáreze zdolal Norwich 3:0. Výborný výkon uruguayského útočníka vygradoval jeho poslední brankou, při níž Suárez takřka z poloviny hřiště přeloboval brankáře Johna Ruddyho.