Rosický oslnil nejhezčím gólem ledna fanoušky Arsenalu

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Praha - Po dlouhé pauze zaviněné zraněním se do dobré formy dostává fotbalový záložník Tomáš Rosický.

Zlepšených výkonů českého reprezentačního kapitána si všímají i fanoušci Arsenalu, kteří ho zvolili třetím nejlepším hráčem měsíce. Navíc ocenili i jeho parádní trefu proti Boltonu.

Utkání anglické Premier League přitom pro Kanonýry nezačalo dobře. Hosté z Boltonu zaskočili favorita aktivním výkonem a po necelé půlhodině už vedli o dvě branky.

Dvě minuty před koncem prvního poločasu ale Tomáš Rosický přebral přihrávku od kapitána Arsenalu Cesca Fabregase a přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna překonal gólmana soupeře. Povedený gól navíc svěřence kouče Wengera pořádně nabudil.

Rosický třetím nejlepším hráčem Arsenalu

Kanonýři totiž třemi brankami ve druhém poločase otočili skóre zápasu a připsali si nad Boltonem vítězství 4:2.

Rosického gól fanoušky Arsenalu uchvátil natolik, že jeho povedený kousek zvolili nejhezčí brankou za měsíc leden. Sparťanský odchovanec v hlasování překonal i akrobatickou trefu Vermaelena z utkání proti Manchesteru United.

Kromě pohledné branky se 29letý záložník dočkal ještě jednoho ocenění. Na webových stránkách Arsenalu jeho zlepšené výkony ocenili i fanoušci, kteří Rosického zvolili třetím nejlepším hráčem za uplynulý měsíc.

Více hlasů získal jen obránce Thomas Vermaelen a středopolař Cesc Fabregas.