20. 2. 2011 19:34
Již v sobotu vypadla z poháru Chelsea
Tomáš Rosický se trefil po více než roce.
Tomáš Rosický se trefil po více než roce. | Foto: Reuters

Londýn - Ani gól Tomáše Rosického nepomohl fotbalovému Arsenalu k tomu, aby postoupil do čtvrtfinále FA Cupu. V neděli totiž jen remizoval na hřišti třetiligového Leytonu Orient 1:1.

Český záložník se za "Kanonýry" prosadil po více než roční odmlce a dlouho se zdálo, že jeho trefa hlavou z 53. minuty je vítězná, a tedy i postupová.

Asenal se totiž i po jeho brance tlačil dopředu a jen sám Rosický měl na noze další dvě gólové příležitosti. Tři minuty před koncem utkání ale přišel trest.

Čech chytil penaltu a zachránil Chelsea alespoň bod
Čechova neprůstřelnost skončila v Evertonu

Střídající Jonathan Tehoue totiž dokázal procedit míč přes padajícího Almuniu, a vynutil si tak osmifinálovou odvetu, která se bude hrát 2. března na Emirates Stadium.

Crawley bylo blízko senzaci

Vítěz duelu mezi Arsenalem a Leytonem se ve čtvrtfinále utká s Manchesterem United. Ten v osmifinálovém zápase FA Cupu horko těžko porazil tým Crawley z páté nejvyšší soutěže.

Outsideři totiž byli blízko senzaci. United sice vedli od 28. minuty, kdy se hlavou prosadil obránce Wes Brown, další gól ale favorité nepřidali.

Naopak v poslední minutě trefil jeden z hráčů Crawley břevno. Povinný postup do čtvrtfinále si tak Red Devils nakonec zajistili.

V poháru končí obhájce titulu Chelsea

Naopak mizerná sezona londýnské Chelsea pokračuje. Poté, co ambiciózní tým Carla Ancelottiho prakticky ztratil naději na titul v Premier League, neuspěl ani v domácím FA Cupu.

Ve 4. kole pohárové soutěže, kterou Chelsea v posledních dvou letech ovládla, podlehla v opakovaném zápase Evertonu po penaltovém rozstřelu. Rozhodující penaltu neproměnil Ashley Cole.

V normální hrací době skončilo utkání bezbrankovou remízou a šlo se do prodloužení. A když Lampard poslal ve 104. minutě tvrdou ranou Chelsea do vedení, zdálo se, že tým v jehož brance nastoupil Petr Čech si postup pohlídá.

Jenže minutu před koncem nastavení přišel šok, když Leighton Baines z trestného kopu vyrovnal. V penaltové loterii pak byli šťastnější hosté. Kromě Colea při penaltě selhal také Nicolas Anelka.

Nic tak nebyl platný dílčí úspěch českého brankáře, který hned v první sérii rozstřelu zneškodnil Bainesův pokus. Rozhodující penaltu za Everton proměnil kapitán Phil Neville.

Blues tak přišli o možnost napodobit úspěch Blackburnu z let 1884 až 1886 a vyhrát prestižní soutěž třikrát po sobě.

City si zastřílelo

Hotovou střelnici si otevřeli v opakovaném zápase osmifinále hráči Manchesteru City, který v neděli deklasoval Notts County 5:0.

Odpor třetiligového soupeře zajistil nejprve dvěma trefami Patrick Vieira, na kterého v závěrečné desetiminutovce navázali Carlos Tévez, Edin Džeko a Micah Richards.

Ve čtvrtfinále ovšem čeká "Citizens" těžší soupeř, osudí nejstarší fotbalové soutěže světa jim postavilo do cesty Aston Villu.