VIDEO Rosický se krásně trefil, Arsenal je o bod za Chelsea

Aktualizováno 22. 2. 2014 21:20
Report ze sobotních zápasů 27. kola anglické Premier League.

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance porazili v anglické lize doma Everton 1:0 díky brance kapitána Johna Terryho z třetí minuty nastaveného času. "Blues" vedou ligu o bod před Arsenalem.

Kanonýři si na domácí půdě poradili snadno se Sunderlandem. K výhře 4:1 přispěl gólem po fantastické kombinaci český záložník Tomáš Rosický, který nastoupil po delší době v základní sestavě.

Dvě branky vstřelil Olivier Giroud, čtvrtý gól přidal Laurent Koscielny. Hosté pak dokázali už jen snížit zásluhou střídajícího Giaccheriniho. Obránce Ondřej Čelůstka strávil celý zápas pouze na lavičce náhradníků.

Čech má dvanácté čisté konto sezony

Ale zpět k Chelsea. Střelec rozhodující branky byl dlouho nejistý a několikrát se změnil. Původně byla branka připsána Franku Lampardovi, který míč z přímého kopu do vápna centroval.

Poté byl gól označen za vlastní zásah brankáře hostů Tima Howarda, který pohybem ruky do branky míči pomohl. Nakonec byla branka připsána Terrymu, jenž Lampardův centr patrně do branky lehce tečoval.

Chelsea oplatila stejným výsledkem soupeři porážku ze zářijového duelu, Petr Čech si připsal dvanácté čisté konto v sezoně. Trenér hostů Roberto Martínez v roli hlavního trenéra prohrál všech pět duelů, ke kterým v pozici hlavního kouče na Stamford Bridge nastoupil.

Citizens spasil Yaya Touré

Třetí místo tabulky si pojistil Manchester City, který doma zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0 nad Stoke. Rozhodující gól si připsal záložník Yaya Touré ve druhé půli. Citizens ztrácejí tři body na vedoucí Chelsea, mají však jeden odložený zápas k dobru.

Kromě Rosického se gólově prosadil také další český fotbalista, útočník West Bromwiche Matěj Vydra, když zařídil brankou v 86. minutě remízu svého týmu s Fulhamem.

United konečně vyhráli

Po třech bodových ztrátách se výhry naopak dočkali fotbalisté Manchesteru United, kteří uspěli na hřišti ligového nováčka Crystal Palace 2:0. Skóre otevřel až v 62. minutě Robin Van Persie z penalty po faulu na Patrice Evru.

Nizozemský střelec v posledních pěti zápasech skóroval čtyřikrát. Šest minut nato přidal druhý gól Wayne Rooney, který se v lize trefil po téměř dvou měsících.

Výsledky 27. kola:

Chelsea - Everton 1:0 (90.+3 Terry), Arsenal - Sunderland 4:1 (5. a 31. Giroud, 42. Rosický, 57. Koscielny - 81. Giaccherini), Cardiff - Hull 0:4 (38. a 57. Jelavič, 18. Huddlestone, 67. Livermore), Manchester City - Stoke 1:0 (70. Touré), West Bromwich - Fulham 1:1 (86. Vydra - 28. Dejagah), West Ham United - Southampton 3:1 (20. Jarvis, 23. Cole, 71. Nolan - 9. Jošida), Crystal Palace - Manchester United 0:2 (62. Van Persie z pen., 68. Rooney).

1. Chelsea 27 18 6 3 49:21 60
2. Arsenal 27 18 5 4 52:27 59
3. Manchester City 26 18 3 5 69:27 57
4. Liverpool 26 16 5 5 66:32 53
5. Tottenham 26 15 5 6 36:32 50
6. Manchester United 27 13 6 8 43:31 45
7. Everton 26 12 9 5 37:27 45
8. Southampton 27 10 9 8 38:32 39