Uzdravený Rosický si zahrál poločas za juniorku Arsenalu

Aktualizováno 8. 4. 2016 22:06
Tomáš Rosický.v dnešním zápase juniorky Arsenalu.
Tomáš Rosický.v dnešním zápase juniorky Arsenalu. | Foto: Reuters

Londýn - Uzdravený Tomáš Rosický se dnes po třech měsících vrátil do hry. Na první poločas oblékl dres týmu Arsenalu do 21 let v utkání soutěže záloh klubů Premier League proti Newcastlu.

Český fotbalista si připsal asistenci, pětačtyřicetiminutovku s ním na hřišti vyhrál Arsenal 3:1. To byl také konečný stav utkání po odehraných 90 minutách.

Rosický si poranil stehenní sval při lednovém zápase proti Burnley, kdy hrál poprvé po zranění z loňského června , a do plného tréninku se zapojil začátkem toho měsíce. Spolu s Rosickým přišel z týmu Premier League na rozcvičení také Jack Wilshire, jenž pauzoval od letního Emirates Cupu.

Původně se zdálo, že bude s natrženým stehenním svalem po sezoně. Jenže léčba probíhala překvapivě rychle, na začátku dubna se Rosický vrátil do plného tréninku a dnes už naskočil do utkání.

Proti juniorce Newcastlu byl hodně aktivní. Zakládal útoky a v osmé minutě přihrál na druhý gól utkání Stephymu Mavididiovi. Svým typickým průnikem středem hřiště rovněž založil akci, ze které padl třetí gól.

Proč českého záložníka je návrat na hřiště důležitý také vzhledem k jeho účasti na blížícím se Euru. Další možnost nastoupit bude mít v pondělí opět za juniorku.