reklama

Rozčilený Koubek po debaklu: Bránili jsme přímo žalostně

Stper Milan Škoda o poločasové přestávce zápasu se Sigmou jen těžko hledal příčiny aktuálního stavu 0:4 Stper Milan Škoda o poločasové přestávce zápasu se Sigmou jen těžko hledal příčiny aktuálního stavu 0:4 autor: Lukáš Drštička
Slavia přes velké ambice začala jarní část Gambrinus ligy debaklem v Olomouci.

Praha - Když Slavia na podzim schytala doma sedmigólový debakl od Teplic, mluvilo se hlavně o tom, že její hráčský kádr nestačí na první ligu.

Během zimy "sešívaní" ulovili šest posil, ale že by se to nějak projevilo na jejich hře, tedy především obranné, se říct nedá. Tedy alespoň při sobotním debaklu 1:5 v Olomouci.

"Byli jsme žalostní v obranné čtyřce, která nechávala hráčům Olomouce příliš mnoho prostoru. K tomu ještě musíme připočíst nedůsledné chování v šestnáctce, kdy tam necháváme hráče otočit a zakončit," hledal příčiny porážky trenér Miroslav Koubek.

"Nezkrátili jsme hřiště a nenarušovali jsme přechody hráčů Sigmy a pak už to bylo složité. A produktivita Sigmy byla zdrcující," dodal zkušený lodivod, který kvůli angažmá ve Slavii opustil reprezentační devatenáctku.

Na beky se myslelo až jako poslední

Faktem totiž je, že zatímco Slavia v zimě posilovala především útočné řady, které byly na podzim značně neproduktivní, na vyztužení obranných řad se trochu pozapomnělo.

Na poslední chvíli se sice Slavia snažila uhnat Jana Trousila, ale jeho přestup zatím materializován nebyl a další pozdí příchod Michal Smejkal z Mladé Boleslavi včera jen střídal. A na stoperu přitom až moc bylo znát, jak chybí zraněný Martin Dobrotka.

"Byli jsme velmi nedůslední. My si to musíme rozebrat, v čem byla ta příčina. Já celou dobu od lajny křičím: vystupujte na ně, nenechte je rozjet a my děláme opak," divil se po utkání Koubek.

Piták: O přestávce jsme dostali co proto

Svým svěřencům proto Koubek o přestávce pořádně vyčinil, a tak přes hrozivé skóre 0:4 v poločase a další brzkou ránu v podobě červené karty pro Milana Nitrianského nakonec Slavia druhou půli remizovala 1:1.

"Ve druhé půli jsme se už takto naivně ve složce defenzivy nechovali, tam už to bylo v pořádku. Ještě jsme chtěli se zápasem něco udělat, podařilo se nám dát branku, bohužel naše úsilí poté zmařila červená karta. V deseti, kdy je soupeř na koni a v psychické pohodě, to už je potom složité s tím něco udělat," myslí si Koubek.

"V poločase jsme samozřejmě dostali od trenéra co proto," připustil navrátilec do Slavie a čerstvý kapitán Karel Piták. "Ale co můžeme taky čekat za stavu 0:4. Je to hrozná škoda, že jsme tady takhle propadli."

V dalším kole Dukla

"Musíme se z dneška oklepat, uvidíme, co to s mužstvem udělá. My jsme si na to utkání, teď to zní paradoxně vzhledem k tomu výsledku, hodně věřili. Teď se musí ukázat charaktery a to, jak jsme silní,“ tvrdí Koubek. 

Jak je skutečně Slavia silná přitom ukáže už příští kolo, v němž Slavia hostí docela těžkého soupeře. Do Edenu totiž přijede Dukla, která v pátek přehrála Teplice 3:1 a posunula se už na třetí místo tabulky Gambrinus ligy za Spartu a Plzeň (tabulku si prohlédněte zde).

reklama