reklama

Rozehnal: Návrat do Olomouce? Rád bych ještě zůstal v Lille

David Rozehnal David Rozehnal autor: Ondřej Besperát
V tomto ročníku odehrál v 15 zápasech 1112 minut a je využíván nejčastěji z dosavadních pěti sezon v Lille

Praha - Bývalý fotbalový reprezentant David Rozehnal tuší, že se blíží konec jeho kariéry, proto už nemyslí na národní tým. Rád by si ale ještě minimálně o rok prodloužil angažmá v Lille. Pokud by s ním přední francouzský klub neprodloužil smlouvu, nebránil by se ani návratu do české ligy.

"V Lille jsem teď pátým rokem, což je moje nejdelší angažmá. Chtěl bych zůstat ještě alespoň rok, líbí se mi tam, stejně jako rodině, docela hrávám a v mém věku by to asi bylo nejlepší," řekl čtyřiatřicetiletý stoper v rozhovoru pro ČTK a Sport.

První náhradník zpátky do Sigmy?

V tomto ročníku odehrál v 15 zápasech 1112 minut a je využíván nejčastěji z dosavadních pěti sezon v Lille. "Jsem první náhradník za Simonem Kjaerem a Markem Bašou. Čekám na to, kdo se vykartuje či zraní. Jsem rád, že trenér na mě sází, když může," uvedl Rozehnal. "Chybí mi tři zápasy do 150 zápasů ve francouzské lize, tak bych to ještě v této sezoně rád stihnul. Nevím, co bude příští rok, jelikož mi končí smlouva."

Pokud mu Lille nabídne prodloužení, nebude váhat. V opačném případě se bude muset v létě poohlédnout po jiném angažmá. "Pokud bych neměl možnost pokračovat v zahraničí, tak bych se snažil nekončit, protože se ještě cítím dobře. V hlavě mám i návrat do české ligy. Nebránil bych se tomu. Nevylučuji i návrat do Olomouce, ale nechci nic slibovat," prohlásil odchovanec Sigmy.

Rozlučka s Jarolímem byla příjemná

Do zahraničí zamířil z Olomouce v roce 2003. Prošel Bruggami, Paris St. Germain, Newcastlem, Laziem Řím a Hamburkem, než v roce 2010 zamířil do Lille. Během březnové reprezentační pauzy si odskočil do Hamburku na rozlučkový zápas Davida Jarolíma.

"Moc jsem se na návrat těšil, protože jsem měl možnost po delší době vidět bývalé spoluhráče z Hamburku a hlavně české reprezentace. S rodinou jsme se podívali do města. Bylo to moc příjemné," řekl Rozehnal, který v Hamburku vydržel jen jednu sezonu.

"Ale já s ní byl docela spokojený, hrával jsem, byl to pro mě posun z Lazia. Jenže pak po sezoně přišel nový trenér Armin Veh, který mi dal jasně najevo, že mě nechce, tak jsem odešel do Lille," uvedl Rozehnal.

Pozvánku de reprezentace nečeká

Ačkoli hraje v jedné z pěti nejlepších evropských lig, na návrat do národního týmu už nemyslí. "Přeci jen nehraju pravidelně a v reprezentaci by měli být kluci, co hrají v základu. Už jsem spíše fanoušek a upřímně říkám, že na pozvánku nemyslím. Kdyby ale přišla, tak bych ji samozřejmě neodmítl," řekl Rozehnal, který naposledy nastoupil za reprezentaci v listopadu 2009. Předtím za národní tým odehrál 60 zápasů.

Lille se v této sezoně příliš nedaří a v tabulce francouzské ligy je až na osmém místě. "Problém s penězi mají až na PSG a Monako všichni, takže tím to není. Máme skoro stejný tým jako loni, ale prostě se nám nedaří. Hlavně v útoku," připomněl, že Lille má čtvrtou nejlepší obranu, ale zároveň třetí nejhorší útok v soutěži.

Počítá s tím, že jeho kariéra už se blíží ke konci. "Na rozlučce Davida Jarolíma jsem byl jeden z mála, co ještě hraje. Většina bývalých spoluhráčů už skončila a i mě to jednou čeká. Ale těší mě, že když se jdu projít třeba po Paříži, tak mě fanoušci PSG ještě poznávají. Cítím se dobře, takže ještě končit nechci," uvedl.

reklama