reklama

Rozehnal se v poslední den přestupů stěhuje. Do Francie

Martin Jiránek přestoupil do Birminghamu

Hamburk/Moskva - David Rozehnal definitivně odchází z Hamburku na roční hostování do OSC Lille. Třicetiletý stoper se tak po třech letech vrací do francouzské ligy, v níž hrával za pařížský St. Germain.

Kontrakt dnes večer potvrdil francouzský klub krátce poté, co fotbalista úspěšně prošel lékařskou prohlídkou.

Podle vyjádření hráčova agenta Pavla Zíky pro ČTK se český stoper zapojí už ve středu do tréninku v novém klubu, s nímž si znovu zahraje Evropskou ligu.

Čtěte také:

Rozehnal přišel do Hamburku loni v létě z Lazia Řím za šest milionů eur, sehrál 23 ligových zápasů a dal jeden gól.

V závěru však přišel o místo v sestavě a vypadl i z české reprezentace, v jejímž dresu odehrál šedesát utkání. Klub ho chtěl dát na hostování do italské Ceseny, ale nakonec se dohodl s Lille.

Zkušený obránce, který do velkého fotbalu vstoupil v Olomouci, tak absolvuje už svou šestou zahraniční štaci. Vedle Lazia, Hamburku a St. Germainu hrál také za FC Bruggy a Newcastle United. V Hamburku má Rozehnal smlouvu až do roku 2012.

Jiránek přestoupil ze Spartaku do Birminghamu

Martin Jiránek přestoupil ze Spartaku Moskva do Birminghamu. Anglický celek za něj podle spekulací médií zaplatí 400 tisíc liber (12 milionů korun). Dohodu s Birminghamem potvrdil moskevský celek na svých internetových stránkách.

Martin Jiránek Martin Jiránek zase nenašel uplatnění ve Spartaku Foto: Ondřej Besperát

Podle hráčova manažera Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest International prošel Jiránek v Anglii zdravotní prohlídkou a podepsal roční smlouvu s roční opcí. "Ta vstoupí automaticky v platnost při odehrání určitého procenta zápasů," řekl Zíka ČTK.

Bývalý reprezentant Jiránek odmítl v Rusku prodloužit smlouvu, a tak by v zimě odešel ze Spartaku zadarmo. O jeho služby projevily údajně zájem také Zaragoza, Pamplona nebo AEK Atény, ale nakonec si zahraje ve vysněné Premier League.

"Pro český fotbal je to vždycky úspěch, když má dalšího zástupce v nejlepší lize světa," doplnil Zíka.

Jednatřicetinásobný reprezentant Jiránek přišel do Spartaku před šesti lety z italské Regginy. Postupně se vypracoval až na post kapitána, ale v poslední době již neměl místo v sestavě jisté. Za Spartak odehrál 165 zápasů a vstřelil čtyři góly.

Do Birminghamu přestoupil i Hleb

V posledním dnu před uzávěrkou přestupů se Birminghamu podařilo přilákat také běloruského středopolaře Alexandra Hleba. Kmenový hráč Barcelony strávil poslední rok na hostování ve Stuttgartu, nyní se vrací po dvou letech na Britské ostrovy.

Do roku 2008 totiž hájil barvy Arsenalu a byl jedním z klíčových hráčů. Birmingham by za něj měl nyní zaplatit 6,2 milionu eur (153,5 milionu korun).

Další posilou Birminghamu je ofenzivní záložník nebo útočník Jean Beausejour. Šestadvacetiletá opora chilské reprezentace na letošním mistrovství světa přichází do Anglie z mexického celku Club América.

S Birminghamem podepsal Beausejour smlouvu na tři roky, finanční stránka přestupu nebyla zveřejněna.

reklama