reklama

Rozehnala chce špička Německa. Nabídku má i Papadopulos

David Rozehnal David Rozehnal autor: Ondřej Besperát
V Evropě je zájem i o české reprezentanty

Praha - Přestupové šílenství momentálně řádí hlavně kolem Realu Madrid a největších jmen světového fotbalu. Ale ani čeští hráči zřejmě nezůstanou na letním trhu opomenuti.

A adresu by mohlo změnit hned několik českých reprezentantů. Už čtvrtou špičkovou evropskou soutěž by v kariéře mohl okusit stoper David Rozehnal.

Po Paris St.Germain, Newcastlu United a současném působení v Laziu Řím by mohl olomoucký odchovanec zamířit do německé Bundesligy.

"Mohu potvrdit, že se o Davida Rozehnala zajímá špičkový německý klub. Jednání probíhají," prozradil deníku Aktuálně.cz agent Pavel Zíka z agentury Sportinvest.

Čtěte také:
Anglie se hádá: Poradí si Manchester bez Ronalda?
Rekord: Ronaldo za 2,5 miliardy. Manchester souhlasí

Ještě před odchodem do Newcastlu se o Rozehnala zajímala Borussia Dortmund při hledání náhrady za Christopha Metzeldera. Tehdy, ale pařížský klub nabídku čtyř milionů eur z Vestfálska odmítl.

Víkend šampiónů: Sparta Praha - Mladá Boleslav Bude se stěhovat Michal Papadopulos? Foto: Ondřej Besperát

Rozehnal po slibném začátku v Newcastlu vypadl ze základní sestavy a následně putoval na hostování do Lazia, kam nakonec minulé léto za zhruba 124 milionů korun přestoupil.

I v římském celku však český zadák na jaře na čas vypadl ze základní jedenáctky a jistý pokles výkonnosti a sebevědomí se promítl i do jeho reprezentační formy při utkáních se Slovinskem a Slovenskem. Ke konci sezony však znovu pravidelně nastupoval.

Zajímavý přestup směrem do zahraničí se může urodit i v české Gambrinus lize. Po roce v domácí soutěži se možná bude znovu stěhovat reprezentační útočník Mladé Boleslavi Michal Papadopulos.

"Tady zatím nemůžu moc prozradit. Na Michala Papadopulose máme velmi konkrétní nabídku, kterou předložíme vedení Mladé Boleslavi. Jedná se o zájem klubu z přední evropské soutěže," mlžil Zíka.

Papadopulos po nevydařeném angažmá v Leverkusenu přestoupil do Mladé Boleslavi loni v létě.

Zíka rovněž dál jedná o přestupu zlínské reprezentanta do jedenadvaceti let Ondřeje Čelůstky do Hannoveru.

reklama