reklama

Rozhodčí Marek gól Boleslavi uznat neměl, míní komise

Emanuel Marek Emanuel Marek autor: CPA - Eduard Erben
Komise rozhodčích a Pravidlová komise FAČR zhodnotily sporné situace 26. kola Synot ligy.

Praha - Sporná situace kolem faulu-nefaulu Ondřeje Zahustela na Marka Štěcha ze šlágru 26. kola Synot ligy mezi  Mladou Boleslaví a Spartou (2:3) byla rozhodčím Emanuelem Markem posouzena správně.

Alespoň podle pondělního vyjádření Komise rozhodčích, vedené Dagmar Damkovou.

"Rozhodnutí bylo v souladu s Pravidly fotbalu, domácí útočník prudce vrazil do brankáře, který chytal vysoký míč, a v důsledku vražení mu míč vypadl z ruky. Brankář po nárazu těla soupeře upadl na zem. Útočník nehrál míč (a ani ve své pozici nemohl) a do brankáře naskočil. Jednalo se z jeho strany o přestupek a branka správně nebyla uznána," píše se v prohlášení o situaci, ze které mohli jít Středočeši do vedení 2:0.

Komise také pochválila sudího Marka za správně nařízenou penaltu, která následovala krátce po sporném momentu, a naopak mu vytkla, že za faul Lukáše Magery na Lukáše Marečka neviděl domácí fotbalista žlutou kartu.

"Rozhodčí Emanuel Marek měl přerušit hru, nařídit přímý volný kop ve prospěch hostujícího týmu a domácího hráče napomenout žlutou kartou za bezohledné kopnutí protihráče. Šlo o tvrdý souboj o míč, kdy hráč Magera při odkopu míče nešetrně v setrvačnosti svého pohybu zasáhl ještě koleno soupeře," tvrdí se v prohlášení.

Komise dále potvrdila, že sudí Micha Paták správně vyloučil Kamila Kopúnka (Brno) za surovou hru, a Martina Krameše (Příbram) za úmyslné šlápnutí na protihráče.

reklama