Rozhodlo se ve vzduchu. Boleslav sestřelila Duklu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 11. 2012 20:01
Mladá Boleslav porazila Duklu Praha 3:0 a poskočila na páté místo.
Lukáš Magera střelecký účet zápasu Boleslavi s Duklou načal, Petr Johana dalšími góly dokonal | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v pondělní dohrávce 15. kola Gambrinus ligy Duklu Praha 3:0, když všechny góly nastříleli ve druhém poločase po standardních situacích.

Středočeši pokračují v úspěšné sérii, během níž třikrát vyhráli a jednou remizovali, a mají po polovině soutěže na kontě 21 bodů. Díky dnešní výhře poskočili o plných šest míst na pátou příčku. Dukla je sedmá.

Začátek byl hlavně o bojovnosti

Dukla sice do Boleslavi přijela posílena dvojicí výher v řadě, ovšem fotbalové sebevědomí nechala v Praze. Úvodní poločas přinesl více bojovnosti a žlutých karet než pohledných akcí.

První vlaštovku vyslal rázným trknutím Johana, gólman Rada musel proti jeho hlavičce předvést pohotový skok. V další šanci se neprosadil Kysela, jehož lob hostující brankář rovněž bezpečně zlikvidoval.

Hezčí představení viděly necelé dvě tisícovky diváků až po přestávce. A díky využitým standardním situacím, které zahrával Brunclík, také góly.

Rozhodly využité centry

Svůj tlak domácí fotbalisté poprvé zužitkovali v 50. minutě, kdy Brunclíkův přímý kop prodloužil hlavou Nešpor a na zadní tyči procpal míč do brány důrazný Magera.

Inkasovaný gól ale Pražany k větší aktivitě nevybudil. A navíc se z něj svěřenci trenéra Kozla ani nepoučili. Brzy totiž lovili balón ze své sítě znovu.

V 64. minutě si na rohový kop včas naskočil Johana a zvýšil na 2:0. Zkušený obránce se v lize trefil přesně po roce a aby svůj zásah patřičně oslavil, přidal o chvíli později ještě třetí branku.

15. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:0 (0:0)
Branky: 64. a 69. Johana, 50. Magera. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Košec. ŽK: Janíček, Nešpor, Magera, Dosoudil - Vrzal, Malý. Diváci: 1973.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil (86. Kúdela), Bořil - Brunclík, Janíček - Mareš, Magera, Štohanzl (75. Fillo) - Nešpor. Trenér: Minář.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Berger (70. Pázler), Gedeon (77. Podrazký), Borek - Svatonský (54. Přeučil), Pospěch, Malý. Trenér: Kozel.

1. Plzeň 15 9 4 2 26:11 31
2. Sparta 15 9 3 3 23:12 30
3. Jablonec 15 8 5 2 26:14 29
4. Olomouc 15 7 5 3 23:14 26
5. Mladá Boleslav 15 6 3 6 18:20 21
6. Brno 15 6 3 6 20:25 21