reklama

Rozhodně se odvolám, říká Kovařík. Omluva Berbrovi se tak přinejmenším odkládá

Tomáš Kovařík, bývalý sudí, který se podle Obvodního soudu pro Prahu 9 musí dvojici Berbr + Damková omluvit za své výroky, které uvedl na jejich adresu Tomáš Kovařík, bývalý sudí, který se podle Obvodního soudu pro Prahu 9 musí dvojici Berbr + Damková omluvit za své výroky, které uvedl na jejich adresu autor: ČTK
Na jeho omluvu si Roman Berbr s Dagmar Damkovou ještě počkají. Bývalý sudí Tomáš Kovařík se proti verdiktu soudu I. stupně odvolá.

Praha - Z justičního areálu v Praze Na Míčánkách odcházel Tomáš Kovařík ve čtvrtek odpoledne v doprovodu své obhájkyně Markéty Haindlové s poněkud  překvapeným výrazem na tváři.

Sotva totiž soudní řízení, ve kterém ho zažalovali Roman Berbr s Dagmar Damkovou, začalo, tak také hned, rovnou po prvním zasedání soudu v této kauze, expresně rychle skončilo.

A bývalý sudí Tomáš Kovařík si od soudkyně Sylvy Mašínové vyslechl, že Obvodní soud pro Prahu 9 žalobě, kterou na něj jmenovaná dvojice podala, vyhovuje v plném rozsahu.

Podle výroku soudu by se tak Kovařík měl omluvit místopředsedovi fotbalové asociace Romanu Berbrovi a bývalé předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkové za své mediální výroky o nich.

"S verdiktem soudu se samozřejmě neztotožňuji a odvoláme se proti němu," zareagoval na to Kovařík v krátkém prohlášení, jež deníku Aktuálně.cz a deníku Sport poskytl.

Žaloba uváděla zejména Kovaříkovy výroky, že rozhodčí v Česku fakticky neřídí Damková, ale její životní partner Berbr. A že byli někteří rozhodčí včetně Kovaříka od Berbra perzekvováni po takzvané akci Madeira.

Žádní svědci soudkyni nezajímali

Právě tam onehdá letěli sudí na soustředění, kvůli potížím letecké společnosti tam dorazili o den později - a někteří z nich si za to od přepravce vyžádali kompenzaci. A to podle jejich vyprávění bez vědomí Berbra, což mělo mít údajně za následek jejich následnou perzekuci v otázce nasazování na zápasy.

Nejen o Madeiře se v médiích loni rozpovídal vedle Tomáše Kovaříka, uvyklého na asistentskou roli s praporkem, také jeho jmenovec Libor Kovařík, dlouholetý mezinárodní rozhodčí, který celou revoltu proti Berbrovi a Damkové před několika měsíci rozdmýchal.

Na Liboru Kovaříkovi chtějí Berbr a Damková vysoudit kromě omluvy i 800 000 korun, na internacionálu Ladislavu Vízkovi 100 000 korun. Po Tomáši Kovaříkovi a Antonínu Kordulovi, dalším asistentovi, co kvůli kauze s praporkem v lize raději skončil, pak omluvu.

Soud s Kordulou začal v Hodoníně v dubnu a byl odročen s tím, že budou předvoláni svědci. S podobným průběhem soudu počítal i Tomáš Kovařík, jenže v jeho případě proběhlo všechno jinak.

"Soudkyně překvapivě rozhodla hned na prvním jednání a nepřipustila předvolat jediného mnou navrženého svědka, který by mohl potvrdit pravdivost mých tvrzení a podpořit moji obhajobu," udivilo Kovaříka.

Dostatečnou důvěryhodnost Romana Berbra vyvodila včera soudkyně v odůvodnění svého rozsudku mimo jiné z faktu, že ho na valné hromadě Fotbalové asociace ČR zvolily do funkce desítky funkcionářů.

Zajímavé je, že i soudkyně Sylva Mašínová se pohybuje ve sportovním prostředí, působí totiž jako předsedkyně Disciplinární komise Autoklubu ČR.

Žalující strana, kterou reprezentovala Jana Gavlasová, právní zástupkyně Romana Berbra a Dagmar Damkové, měla údajně připravené dva svědky. Předseda asociace Miroslav Pelta a rozhodčí Petr Ardeleanu ovšem také předvoláni nebyli.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama