Rozumí všemu? Mourinho vynadal krásné lékařce za pomoc hráči

Fanoušci jásejte, slavná Premier League konečně začala
A hned první den se děly pořádné věci. Otevírací duel soutěže rozhodl vlastní gól, jimž Kyle Walker z Tottenhamu "daroval" vítězství Manchesteru United.
Ještě větší "divočina" se udála na Stamford Bridge. Thibaut Courtois se místo toho, aby definitivně potvrdil post jedničky Chelsea po odchodu Petra Čecha do Arsenalu, nechal vyloučit za faul na Bafetimbiho Gomise z hostujícího Swansea City.
Chelsea sice dvakrát vedla, ale ani jednou těsný náskok neudržela.
Skóre otevřel ve 23. minutě Oscar a následovala hektická desetiminutovka. Během ní nejprve vyrovnal André Ayew, ale po půlhodině si domácí vzali vedení zpět po vlastním gólu Federica Fernándeze.
9. 8. 2015 9:02
Portugalský stratég se v závěru prvního ligového zápasu Chelsea v nové sezoně rozzlobil na svůj lékařský tým.

Londýn - Zatímco zbytečné vyloučení své brankářské hvězdy Thibauta Courtoise po zápase prvního kola Premier League se Swansea komentovat nechtěl, do svého lékařského týmu se kouč Chelsea José Mourinho pustil celkem bez okolků.

"K rozhodčím se nebudu vyjadřovat. Poprvé se pokusím ovládat sám sebe. Je to první den, kdy jsme byli takto potrestaní, ale nebyl by to první den, co bych si otevřel pusu," řekl k incidentu z 52. minuty, kdy šel belgický gólman po faulu na Bafetimbiho Gomise pod sprchy (VIDEO ZDE!).

K situaci, která se odehrála o zhruba 40 minut později, už byl ale sdílnější. Courtoisův krajan Eden Hazard byl faulovaný Willianem, který dostal žlutou kartu a Belgičan se svíjel na trávníku. Okamžitě k němu přiběhl lékařský tým Chelsea v čele s krásnou lékařkou Evou Carneiro.

Nebyl to zbytečný výbuch vzteku?

Kvůli ošetření musel Hazard za postranní čáru a i když se po pár vteřinách vrátil na hřiště, hráli domácí chvíli s osmi hráči v poli a to portugalského stratéga pořádně rozčílilo. Což bylo ostatně vidět i během přímého přenosu z televizních kamer.

"Musíte si uvědomit, že máte na hřišti o jednoho hráče méně a něco podobného vás může oslabit ještě více. Když jdou pomoct hráči, musí být jisti, že je to skutečně vážné. Jsem si jistý, že to nebyl případ Edena, přesto můj lékařský tým vystartoval ustrašeně na hřiště. Naivně a zbytečně," zkritizoval Carneiro a spol. po zápase.

Se sličnou lékařkou si vyměnil i pár milých slov poté, co se objevila s Hazardem za postranní čarou, ta si to ale dle všeho nenechala tak úplně líbit. Je otázkou, zda byl takový výstup od Mourinha kvůli pár sekundám Hazarda mimo hřiště skutečně třeba, nebo si na Carneiro vybil frustraci za úvodní remízu obhájce titulu se Swansea 2:2.