Ďáblové v pekle. United zase padli doma, prohrála i Chelsea

7. 12. 2013 20:37
Slavný Manchester United je ve velké krizi, v tabulce Premier League je stále až devátý.
Zklamání hráčů Manchester United Jonese, Hernandeze a Van Persieho.
Zklamání hráčů Manchester United Jonese, Hernandeze a Van Persieho. | Foto: Reuters

Manchester - Co se to děje se slavnými United? Tým Davida Moyese je v obrovské krizi. Rudí ďáblové z Manchesteru prohráli v anglické Premier League druhý domácí zápas za sebou a body ztratili počtvrté v řadě. Po Evertonu vyloupil Old Trafford také Newcastle, který veze těsnou výhru 1:0.

United prohráli už popáté v sezoně a v tabulce anglické ligy zůstávají až na devátém místě. Naopak Newcastle už je šestý. Jediný gól zápasu vstřelil francouzský středopolař Yohan Cabaye a zařídil první výhru klubu na Old Trafford od roku 1972.

Sudí odpustil Newcastlu penaltu

Manchesteru sice chyběl distancovaný Wayne Rooney, nicméně Moyes už mohl nasadit uzdraveného Robina van Persieho. Jenže ani hvězdný Nizozemec nic nezmohl a United prohráli poprvé po jedenácti letech dva domácí ligové zápasy v řadě.

Domácí byli dvakrát blízko branky. Nejprve zastavil na brankové čáře tečovanou hlavičku Evry nizozemský záložník Anita. Míč zasáhl rukou, ovšem penalta se nepískala. Další velkou šanci už proměnil Van Persie, ovšem sudí gól neuznal pro ofsajd.

Rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy se po centru Sissoka trefil přesně Cabayer. De Gea se po střele na zadní tyč natahoval marně.

Váhavý Čech se podepsal na gólu

United ztrácí dvanáct bodů na první Arsenal a osm na Liverpool a Chelsea. Ta prohrála na hřišti Stoke 2:3, přestože vedla od deváté minuty po trefě Andrého Schürrleho. Těsně před poločasem ale brankář Petr Čech váhavě vyběhl na centr z rohového kopu a zblízka ho prostřelil Peter Crouch.

Po přestávce skóre střelou k tyči otočil Stephen Ireland, ale již za tři minuty srovnal dělovkou z hranice pokutového území Schürrle. Minutu před koncem nicméně napřáhl Usáma Assaidi a nechytatelnou střelou z dálky zařídil Stoke první výhru nad Chelsea od roku 1975.

O brzký náskok přišel i Manchester City na hřišti Southamptonu, kde na gól Sergia Agüera zareagoval před poločasem parádním zásahem na konečných 1:1 Pablo Osvaldo. Před City i Chelsea se tak posunul na druhé místo Liverpool, který zdolal 4:1 West Ham.

Tři vlastní góly v utkání Liverpoolu

Liverpool poslal do vedení vlastním zásahem Guy Demel, druhý gól přidal Mamadou Sakho. Soupeř snížil díky slovenskému stoperovi Liverpoolu Martinu Škrtelovi, který se během týdne trefil do vlastní sítě již podruhé.

V závěru zpečetili skóre nejlepší střelec soutěže Luis Suárez a vlastním gólem po Suárezově střele Joey O'Brien. Poprvé od vzniku Premier League se stalo, že by tři branky v jediném utkání byly vedeny jako vlastní.

Čelůstka se vrátil do sestavy

Do sestavy Sunderlandu se po dvouzápasové přestávce vrátil obránce Ondřej Čelůstka a hned se podílel na úvodní brance, když brankář Hugo Lloris jen vyboxoval jeho centr ke skórujícímu Adamu Johnsonovi. Nejhorší tým soutěže ale proti favorizovanému Tottenhamu vedení neudržel a po gólu Paulinha a vlastním zásahu Johna O'Shey prohrál 1:2. Čelůstka byl na hřišti 77 minut a dostal žlutou kartu.<

West Bromwich se střídajícím útočníkem Matějem Vydrou doma neskóroval proti Norwichi a podlehl 0:2.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Manchester United - Newcastle 0:1(61. Cabaye), Crystal Palace - Cardiff 2:0 (6. Jerome, 57. Šamach), Liverpool - West Ham United 4:1 (42. vlastní Demel, 47. Sakho, 81. Suárez, 84. vlastní O'Brien - 66. vlastní Škrtel), Southampton - Manchester City 1:1 (42. Osvaldo - 11. Agüero), Stoke - Chelsea 3:2 (42. Crouch, 50. Ireland, 90. Assaidi - 9. a 53. Schürrle), West Bromwich - Norwich 0:2(13. Hooper, 89. Fer), Sunderland - Tottenham 1:2 (37. Johnson - 43. Paulinho, 50. vlastní O'Shea).

1. Arsenal 14 11 1 2 29:10 34
2. Liverpool 15 9 3 3 34:18 30
3. Chelsea 15 9 3 3 30:17 30
4. Manchester City 15 9 2 4 41:15 29
5. Everton 14 7 6 1 22:13 27
6. Tottenham 15 8 3 4 15:16 27
7. Newcastle 15 8 2 5 20:21 26
8. Southampton 15 6 5 4 19:14 23