reklama

Liberecký soupeř kouskoval hru? Astře nevoněla tvrdost

Liberec letos končí ve třetím předkole Evropské ligy. Liberec letos končí ve třetím předkole Evropské ligy. autor: ČTK
Fotbalový zázrak se nepovedl, fotbalisté Slovanu Liberec v Evropské lize končí daleko před branami základní skupiny.

Liberec - Fotbalový zázrak se nepovedl, fotbalisté Slovanu Liberec v Evropské lize končí daleko před branami základní skupiny.

Po jasné porážce na hřišti rumunské Astry prohráli i domácí duel, slušným výkonem si však alespoň zmírnili nedobrý pocit z podprůměrné hry produkované v domácí nejvyšší soutěži.

Trenér Samuel Slovák po zápase, v němž Liberečtí svého soupeře především ve druhé půli poměrně jasné přehrávali, své svěřence pochválil.

"Hráči makali na sto procent až do konce, měli jsme tam velmi dobré věci ve hře. Ukázali jsme, že se i tak kvalitnímu soupeři umíme vyrovnat. S přístupem hráčů jsem velmi spokojený. Takový ofenzivní bojovný fotbal budeme chtít hrát i nadále," řekl po utkání slovenský lodivod Slovanu.

Kouč hostí zkritizoval Slovan za tvrdost

Liberec sice v domácím utkání na stadionu U Nisy prohrával, na konci první půle ovšem výsledek otočil a vedl 2:1. K postupu potřeboval vstřelit ještě tři další branky a tak v závěru logicky otevřel hru. A dvakrát inkasoval.

Rumunský tým přijel na sever Čech s jasnou taktikou a už v první půli jeho hráči často zdržovali hru poleháváním na trávníku. Podle kouče Astry to však bylo vinou až příliš tvrdé hry českého celku.

"Domácí bojovali, to ano, ale hráli až moc tvrdě. Bylo to podle mého názoru až za hranicí únosnosti," řekl novinářům Daniel Isaila. Jinak byl ale spokojen. "Nečekali jsme, že dvojzápas vyhrajeme takovým rozdílem. Bylo nám jasné, že Liberec v závěru otevře hru a skvěle jsme toho využili. Jsem na svůj tým hrdý," dodal kouč Astry.

Šural: Byli jsme lepším týmem

Fotbalisté Slovanu byli samozřejmě smutní. V mix zóně mluvili tiše, úsměv aby u nich člověk pohledal. "Zklamání je to strašné, bohužel se nám ten dvojzápas nepovedl. Nemá cenu věšet hlavy, budeme se soustředit na ligu a doufat ve zlepšení," podotkl záložník Martin Frýdek.

"Kdybychom nemuseli dát další tři góly, myslím že bychom utkání dotáhli do vítězného konce. Byli jsme lepším týmem. Bohužel dvojzápas rozhodl už ten první duel v Rumunsku. Loni jsme měli štěstí, letos ho zatím nemáme," doplnil střelec první branky Slovanu Josef Šural.

Chybějící opory je těžké nahradit

Fotbalisté, stejně jako trenér Slovák, alespoň ocenili zlepšenou hru a příkladnou bojovnost. "Odehráli jsme slušný zápas, odmakali jsme to na 150 procent. Za stavu 2:2 už ale nebyla vůle něco s tím udělat, něco nám cvaklo v hlavách, věděli jsme, že už není šance," dodal Frýdek.

V loňských předkolech měl přitom Slovan dle Frýdkova soudu ještě těžší soupeře. "Udine a také Curych byly určitě ještě kvalitnější. Tenkrát nám ale přálo štěstí, hráli jsme lépe a prakticky v žádném zápase jsme nedostali první gól," všiml si dvaadvacetiletý křídelník.

Liberec se po velkých změnách v kádru teprve sehrává a sám Frýdek uznal, že některé bývalé opory je velmi složité nahrazovat. "Když odejdou hráči jako Kováč nebo Rybalka, to by otřáslo snad každým týmem. Mám v podstatě nový tým, zvykáme si a dnes už to bylo dobré. Snad to zlepšení potvrdíme v dalších utkáních," uzavřel Frýdek.

reklama