reklama

Ruští hackeři vyřadili z provozu web Poháru afrických národů. Na protest proti pořadatelům z Gabonu

Fanoušci na Poháru afrických národů 2017 Fanoušci na Poháru afrických národů 2017 autor: Reuters
Skupina ruských hackerů se dnes přihlásila k tomu, že vyřadila z provozu internetové stránky fotbalového Afrického poháru národů.

Libreville - Skupina ruských hackerů se dnes přihlásila k tomu, že vyřadila z provozu internetové stránky probíhajícího fotbalového mistrovství Afriky. Protestují tak proti tomu, že se turnaj koná v Gabonu, kde se po loňských volbách a následných nepokojích drží u moci prezident Ali Bongo.

Sloni, Panteři, Divocí psi. V Gabonu startuje africký šampionát i s třemi hráči z české ligy Sloni, Panteři, Divocí psi. V Gabonu startuje africký šampionát i s třemi hráči z české ligy Prohlédněte zde

Skupina, která se nazývá New World Hackers, kontaktovala agenturu AP s tím, že web CAFonline.com vyřadila z provozu. Stránky aktuálně nejsou dostupné. Představitelé afrického fotbalu zatím nepotvrdili, zda je to skutečně kvůli hackerskému útoku, uvádí AP.

"Udělali jsme to na protest proti Gabonu. Pořádají mistrovství Afriky v zemi, kde diktátor Ali Bongo zabíjí nevinné lidi," stálo v e-mailu doručeném AP. Srpnové volby v zemi loni zpochybnil opoziční kandidát Jean Ping a prohlásil se za jejich vítěze. Výsledky vyvolaly nepokoje se zhruba stovkou obětí. Gabonský ústavní soud v září potvrdil vítězství dosavadního prezidenta Bonga.

reklama