reklama

Rvačka o Messiho dres. Teď bylo vše jinak, píší Španělé

Penalta po faulu na Messiho, vzápětí přijde červená karta. Penalta po faulu na Messiho, vzápětí přijde červená karta. autor: Reuters
Španělský tisk rozjel oslavná tanga na Messiho a uctivě píše i o Plzni

Barcelona/Praha - Silní a rychlí kamikadze, kvůli kterým se slavná FC Barcelona naběhala dosud nejvíc v této sezóně Ligy mistrů.

Tak líčí fotbalisty Viktorie Plzeň španělští novináři, kteří ale zhusta využívají výroky, které o Pavlu Horváthovi a jeho týmu vypouštěli z úst trenér a hráči Barcelony po drtivém vítězství 4:0 v pražském Edenu.

Fotbalová Plzeň má za sebou nejúžasnější dvojzápas klubové historie, po němž jí ale zůstála pachuť kvůli tomu, že pražskou odvetu zkazila situace s penaltou a vyloučením stopera Čišovského.

I Španělé si všimli tohoto klíčového momentu.

"Po úvodním tlaku českých kamikadze vyzkoušel poprvé Messi z dálky brankáře Pavlíka. Vzápětí vyslal před branku do gólové šance Fábregase. Po Jiráčkově zákroku na něj se měla pískat penalta, té se ale dočkala Barcelona brzy nato," popisuje první půlhodinu hry list El Mundo.

Čtěte o zápase Plzeň - Barcelona:

Barca nadělila Plzni krutý debakl. Messi dal hattrick
Pochmurný debakl Plzně rozzářily výkony reprezentantů
Obstřelil jsem ho málo, kál se po zápase palič Petržela
Unisono z Plzně: Rozhodčí zkazili zápas nám i Barceloně

Španělský deník Sport postřehl lichotku, kterou na adresu Plzně vypustil z úst trenér Barcelony. "Podle Guardioly toho letos Barcelona musela zatím nejvíc naběhat právě proti Plzni. Tentokrát to navzdory konečnému skóre 4:0 nebylo jiné. Češi jsou fyzicky silní, agresivní, rychlí a mají velice nebezpečné protiútoky," vyjmenoval přednosti hráčů Viktorie kouč soupeře.

FOTO Barca v Edenu školila Plzeň. Viktorka dostala čtyřku FOTO Barca v Edenu školila Plzeň. Viktorka dostala čtyřku Prohlédněte zde

"Trenér Vrba i kapitán Horváth před zápasem řekli, že nikdo nejde na hřiště kvůli tomu, aby dostal dres od Messiho. A splnili to. Pokud v minulém zápase vypadali jako jehňátka, tentokrát se do všeho vrhali jako barbar Conan a pro dres si pak nikdo nešel," dotkl se deník AS faktu, že po prvním vzájemném zápase bylo po Messiho dresu v týmu Plzeňských pořádná sháňka. "I po penaltě se Barcelona musela zapotit, aby vybojovala jistotu postupu do dalšího kola."

Tak se fandilo na Barceloně Fanoušci si i přes debakl Viktorie zápas užili. Foto: Jakub Šafránek

Jinak si ale španělská média víc všímají rekordů, k nimž v jediném zápase došla "jejich" Barca. Zasloužené vítězství podle nich zařídil svou genialitou útočník Lionel Messi, který se už ve 24 letech každý den zapisuje do dějin fotbalu.

"Existují výjimečné zápasy, které se hodnotí spíš podle různých detailů než podle konečného skóre, ať už je příznivé nebo ne. Na stadionu v Edenu se odehrál přesně jeden z nich. Barcelona mohla dosáhnout celé řady milníků a jeden za druhým si bez okolků odškrtávala," píše deník El País pod titulkem "Na zdraví Messimu".

Messi završil úvodním gólem z penalty druhou stovku branek v dresu Barcelony, přičemž Plzeň byla padesátým týmem, jehož síť napjal. Brankář Víctor Valdés s 877 minutami překonal klubový rekord v neprůstřelnosti a trenér Pep Guardiola odtrénoval na lavičce Katalánců dvoustý zápas, během kterého na ní oslavil pětistý gól.

"Messi nezná limity. A to se tvrdilo, že je v krizi. Schovejte se někam všichni, kdo jste ho po pár zápasech bez branky kritizovali. Pochybovat o světovém hráči číslo jedna je smrtelný hřích," oslavil Messiho v komentáři deník Sport.

reklama