Rvačka v Portugalsku: Trenér Scolari udeřil Srba

13. 9. 2007 16:23
UEFA už začala vyšetřovat incident z Portugalska
Rvačka fotbalistů Portugalska a Srbska.
Rvačka fotbalistů Portugalska a Srbska. | Foto: Reuters

Lisabon - Hromadnou rvačkou na hřišti skončil středeční kvalifikační zápas fotbalistů Portugalska se Srbskem, v němž Srbové zachránili remízu 1:1 dvě minuty před koncem.

Vyrovnávací gól Branislava Ivanoviče v posledních minutách zápasu a červená karta pro Ivicu Dragutinoviče už byly pro nervy horkokrevných jižanů příliš. Zápas končil potyčkou a všemu nasadil korunu trenér Portugalců Louis Felipe Scolari, jenž inzultoval vyloučeného Dragutinoviče.

"Jen jsem se dotkl jeho vlasů," hájil se nařčený Scolari. "Bránil jsem Quaresmu. On (Dragutinovič) se najednou objevil přede mnou, nic jsem mu neudělal," dodal kouč.

Kouč Portugalska Louis Felipe Scolari inzultuje srbského hráče Ivicu Dragutinoviče. | Foto: Reuters

Portugalci, čtvrtý celek z MS a obhájci stříbra z Eura 2004, si postup na evropský šampionát pořádně komplikují. Remíza s Polskem a ve středu se Srbskem je odsoudila na prozatímní třetí, nepostupové místo.

Incident ze zápasu začala vyšetřovat UEFA. Naposledy odnesly podobnou melu fotbalisté Turecka kteří, po vyvolání bitky s hráči Švýcarska v baráži o postup na MS, byli potrestáni "vyhnanstvím" na šest "domácích" kvalifikačních zápasů na neutrální půdu a navíc před prázdné tribuny.