S Blažkem se loučilo 6 tisíc lidí, jeho tým porazil Spartu

"Blážovo" loučení bylo plné českých fotbalových legend
Tým Bláža All Star před šestitisícovou návštěvou...
... porazil výběr Sparty 3:2.
"Já jsem si to užil. Jsem rád, že přišli lidi, fantasticky fandili. Myslím, že se to nám i klukům muselo líbit. Bylo to podle představ. Nevím, jestli bylo domluveno, že nedostanu gól. U scénáře jsem několikrát chyběl, když si ho tam probírali," uvedl Blažek po utkání.
Kotel vedle transparentu "Blážo děkujeme" na začátku vyvěsil i velký portrét své někdejší brankářské jedničky.
4. 9. 2015 21:16
Brankář Jaromír Blažek se v benefičním zápase na pražské Letné definitivně rozloučil s fotbalovou kariérou.

Praha - Brankář Jaromír Blažek se v benefičním zápase na pražské Letné definitivně rozloučil s fotbalovou kariérou. Tým Bláža All Star před šestitisícovou návštěvou porazil výběr Sparty 3:2. Dvaačtyřicetiletý Blažek nastoupil za obě mužstva a v obou poločasech udržel čisté konto.

Letná na Blažka nezapomněla

Kotel vedle transparentu "Blážo děkujeme" na začátku vyvěsil i velký portrét své někdejší brankářské jedničky. Nejčastěji fanoušci očekávaně vyvolávali Blažkovo jméno, ale dostalo se i na dalšího bývalého sparťana Tomáše Řepku a další.

"Na Jardu mám jenom ty nejlepší vzpomínky. Zažili jsme tu spoustu zápasů a byli jsme spolu od 21 let. Jsem ale z diváků trochu překvapený a zklamaný, čekal jsem, že bude víc," uvedl bývalý stoper Řepka.

Blažek v první půli nastoupil za Spartu a tolik práce neměl. Domácí výběr měl převahu a soupeřova brankáře Zítku poprvé překonal Kincl, který pak připravil i druhý gól pro jiného bývalého útočníka Lokvence.

Blažek byl vždy na správné straně

Ve druhém poločase si zkušený gólman postavil do branky týmu Bláža All Star, který po trefách Jankulovského, Mintála a Gundy skóre otočil. Blažek předvedl dva výborné zákroky, když za velkého potlesku zneškodnil pokusy Kincla i Kožleje. Při ráně Kladrubského bývalého reprezentanta zachránilo břevno a při pokusu Kožleje tyč.

V závěru dojatý Blažek poděkoval tribunám, pak si oběhl vítězné kolečko a dokonce zaskočil i do kotle. "Na začátku mi to trošku přeskakovalo, když jsem se rozmluvil, tak to šlo," řekl Blažek. "V kotli byli fantastičtí kluci, i mě pustili zpátky, takže dobrý. Měl jsem tam i manželku a děti, asi tam přešli o poločase. Bylo to neplánované," přidal aktuální trenér brankářů v Jihlavě.

Akce měla charitativní podtext. Výtěžek 100 tisíc korun bude rozdělen mezi Pediatrickou kliniku Fakultní nemocnice Motol a Nadační fond Sparty Praha.

Blažek se loučí s několika rekordy

Blažek oficiálně skončil kariéru už po minulé sezoně v Jihlavě. Ve Spartě strávil jedenáct let a pomohl k šesti mistrovským titulům. V české nejvyšší soutěži brněnský rodák odchytal 439 zápasů a udržel rekordních 166 čistých kont. K tomu přidal 25 bundesligových utkání za Norimberk a čtrnáctkrát nastoupil v reprezentaci.

Rozlučkový zápas bývalého fotbalového brankáře Jaromíra Blažka (hráno na 2x35 minut):

Sparta Praha - Bláža All Star 2:3 (2:0)

Branky: 10. Kincl, 26. Lokvenc - 44. Jankulovski, 53. Mintál, 60. Gunda. Rozhodčí: Draštík - Jiřík, Hojsík.

Tým Sparty: Jaromír Blažek, Tomáš Poštulka, Zdeněk Pospěch, Jiří Novotný, Tomáš Řepka, Milan Fukal, Petr Gabriel, Vlado Labant, Karel Poborský, Libor Sionko, Jiří Kladrubský, Tomáš Hübschman, Rastislav Michalík, Miroslav Matušovič, Vratislav Lokvenc, Marek Kincl, Josef Obajdin, Jozef Kožlej. Trenér: Jozef Chovanec.

Bláža All Star: Jaromír Blažek, Daniel Zítka, Peter Gunda, Zdeněk Grygera, René Bolf, Adam Petrouš, Tomáš Ujfaluši, Marek Nikl, Marek Jankulovski, Pavel Mareš, Stanislav Vlček, Vladimír Šmicer, Štěpán Vachoušek, David Jarolím, Roman Týce, Patrik Berger, Ivo Ulich, Jan Koller, Milan Baroš, Marek Mintál, Pavel Kuka. Trenér: Michal Bílek.

Vedle Sparty a Jihlavy hrál i za další pražské kluby Žižkov, Slavii, Bohemians 1905 a za Příbram. V únoru se Blažek ve 42 letech, jednom měsíci a 23 dnech stal nejstarším hráčem, který kdy nastoupil v tuzemské první lize.