Nepomohl ani Štajner. Slovan schytal na Sigmě trojku

Fotogalerie z utkání Sigma Olomouc - Slovan Liberec.
Překvapivě vysoko porazila domácí Sigma Olomouc v sedmém kole Gambrinus ligy Slovan Liberec 3:0. Skóre v 18. minutě otevřel z přímého kopu Martin Pospíšil.
Trenér domácích Roman Pivarník měl velký důvod k radosti.
Autorem druhého gólu byl Michal Ordoš, jenž v 62. minutě namířil svojí střelu k pravé tyči Bičíkovy brány.
Takto si olomoucký Michal Vepřek vyšlápl na Sergeje Ljulku.
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
16. 9. 2012 19:10
Hradec Králové v sedmém kole Gambrinus ligy poprvé vyhrál, Sovan Liberec nestačil na Olomouc.

Olomouc - Ani návrat kapitána Jiřího Štajnera nepomohl aktuálnímu šampionovi Gambrinus ligy Slovanu Liberec k bodovému zisku proti Sigmě Olomouc.

Na Hané v nedělním utkání sedmého kola prohráli Severočeši vysoko 0:3.

V druhém dnešní zápase české nejvyšší fotbalové soutěže si první ligové vítězství v sezoně připsali fotbalisté Hradce Králové, kteří po dvou porážkách a čtyřech remízách přehráli Zbrojovku Brno 2:0.

Hradec sekonečně dočkal

Hradečtí "Votroci" si vítězství proti Zbrojovce vybojovali už v první půli, kdy se ve 22. a 31. minutě trefili Dušan Uškovič a Jan Šisler.

Zbrojovka, která už dokázala v tomto ročníku přehrát Slovácko, Budějovice a dokonce i Plzeň, přitom měla několik šancí na korigování vývoje zápasu, ale nedokázala je přetavit v branky.

Liberci nepomohl ani Štajner

I přes návrat kapitána Jiřího Štajnera do sestavy se stále nedaří loňskému šampionovi Slovanu Liberec.

Severočeši po remíze se Slavií a vypadnutí z evropských pohárů v neděli nestačili na Sigmu Olomouc, která na Andrově stadionu zvítězila po parádní trefě Pospíšila z přímého kopu, průniku Michala Ordoše a skluzu Martina Doležala vysoko 3:0.

Jiří Štajner, který se do hry vrátil po prodělané plicní embolii, odehrál za Slovan hodinu hry, ovšem k brance mistrovi nepomohl.

Hanáci se díky dnešní výhře posunuli na čtvrtou příčku tabulky právě před Liberec.

7. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 3:0 (1:0)

Branky: 18. Pospíšil, 62. Ordoš, 80. Doležal. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Slyško (SR). ŽK: Ljulka, Vácha, Blažek (všichni Liberec). Diváci: 5285.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Hořava, Pospíšil - Petr (76. Schulmeister), Ordoš, Hubník (84. Navrátil) - Doležal (82. Klesnil). Trenér: Pivarník.

Liberec: Bičík - Ljulka, Kelič, Karišik, Maicon - Janů, Vácha - Hadaščok (56. Blažek), Štajner (61. Morozenko), Bosančič - Rabušic (81. Musiol). Trenér: Šilhavý.

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Branky: 22. Uškovič, 31. Šisler. Rozhodčí: L. Kovařík - P. Filípek, J. Moláček. ŽK: Harba, Uškovič - Šoljič, Glaser, Přerovský. Diváci: 4102.

Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Štěpán (70. Rezek), Šisler, Hochmeister, Harba - Dvořák (74. Zelený), Uškovič (90. Pávek). Trenér: Plíšek.

Brno: Petr - Pernica, Brabec, Šoljič, Husár - Zavadil, Glaser (57. Přerovský), Sus (72. Fall), Lutonský (75. Jurdík) - Mezlík, Švancara. Trenér: Čuhel.