reklama

Šampionát doprovázely i kuriózní nehody

Berlín/Řím - Uplynulý fotbalový světový šampionát proběhl co do násilností poměrně klidně, byl však svědkem i několika kuriózních nehod.

V souvislosti se zápasy a při jejich sledování na velkoplošných obrazovkách bylo v Německu zraněno 875 osob, mezi nimi i 250 policistů.

V závislosti na fotbalovém svátku policie zaznamenala celkem 7000 trestných činů, ale jednalo se převážně o drobné přečiny. Největší část (38 procent) představovaly události spojené s násilným chování jako ublížení na těle nebo výtržnictví. Dvacet procent připadalo na krádeže.

Vzhledem k tomu, že fotbalové stadiony po celém Německu během MS navštívilo přes 3,3 milionu fanoušků a dalších 14 milionů pak sledovalo zápasy na velkoplošných obrazovkách, měl šampionát poměrně klidný průběh.

K nejkurióznějším incidentům patří nehoda berlínského městského autobusu či kanadský žertík s cementovými míči.

Výměna názorů s lahví piva

Ve dvě hodiny ráno po semifinálovém vyřazení Německa Itálií jel městským autobusem v jihozápadním Berlíně řidič a jediný cestující. Zapředli hovor o zápase, což se stalo řidiči osudným.

Když poznamenal, že němečtí fotbalisté zkrátka nebyli dost dobří, pasažér ho udeřil lahví od piva. Šofér ztratil kontrolu nad řízením a naboural zaparkovaný Mercedes. Autobus v danou chvíli dosahoval naštěstí rychlosti pouze 30 km/h.

Násilník otevřel nouzový východ a zmizel. Na sobě měl dres nejlepšího mladíka na šampionátu, Němce Lukase Podolskiho.

Umíš kopnout do míče s cementem?

Zapomeňte na globus, tohle je symbol světa Míč mistrovství světa v Německu zvaný Foto: Reuters

Ještě kurióznější případ pak berlínští policisté řešili v souvislosti s fotbalovými míči umístěnými po městě. Tyto "atrakce" kdosi řetězem připevnil k pouličním lampám a ke stromům a přidal nápis "Umíš to nakopnout?"

Věc měla malý háček. Původci naplnili balony cementem, nejméně dva lidé se při pokusu o kopnutí do nebezpečného sportovního artiklu zranili.

Policie již zadržela šestadvacetiletého a devětadvacetiletého pachatele a zajistila i jejich dílnu, kde míče vyráběli.

Oba obvinila ze způsobení vážného zranění, nebezpečného bránění v provozu a způsobení zranění z nedbalosti.

Vlajku na počest šampionů již nevyvěsil

Jedna z posledních kuriózních zpráv souvisejících s fotbalovým šampionátem nepřišla z jeho dějiště, nýbrž ze slavící Itálie.

Francie - Itálie: fanoušci Italská fotbalová radost (ilustrační záběr). Foto: Reuters

Sedmasedmdesátiletý Ital chtěl na počest nových fotbalových mistrů světa vyvěsit vlajku, spadl však ze žebříku a zemřel.

Podle místní tiskové agentury ANSA hodlal Rodolfo Profili vztyčit národní vlajku na malém pozemku, který vlastnil nedaleko středoitalského města Viterbo. Ztratil však rovnováhu a spadl do osm metrů hluboké propasti.

Podle policie zemřel muž ihned a stále svíral zeleno-bílo-červenou trikoloru.

reklama