Šampioni Eura Italové konečně našli přemožitele. Do finále Ligy národů jde Španělsko

6. 10. 2021 23:09
Fotbalisté Španělska v úvodním semifinále Ligy národů v Miláně porazili úřadující mistry Evropy z Itálie 2:1 a o trofej si zahrají v neděli proti Belgii, nebo Francii. Jejich souboj se uskuteční ve čtvrtek v Turíně.
Ferran Torres
Ferran Torres | Foto: Reuters

Hosté částečně oplatili "Azzurri" vyřazení ze semifinále letošního Eura. Italové utrpěli první porážku po rekordních 37 zápasech a více než třech letech. Dnes domácí hráli od 42. minuty bez vyloučeného kapitána Leonarda Bonucciho. Oba španělské góly vstřelil v prvním poločase Ferran Torres.

V základní sestavě Španělska nastoupil i barcelonský záložník Gavi, jenž se v 17 letech a 62 dnech stal historicky nejmladším reprezentantem své země. Dosavadní rekordman Zubieta v roce 1936 oblékl dres národního týmu ve věku 17 let a 284 dnů.

Hráči "La Roja" na San Siru otevřeli skóre v 17. minutě. Oyarzabal nacentroval do pokutového území a Torres z voleje překonal Donnarummu. Italského brankáře o chvíli později po nejistém zákroku zachránila tyčka.

Španělský gólman Simón zase vytáhnul na brankovou konstrukci Bernardeschiho střelu. Domácí krátce před pauzou navíc přišli o klíčového stopera Bonucciho, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Hned v nastavení první půle využil přesilovku Torres svou druhou trefou, tentokrát hlavou, po další asistenci Oyarzabala.

Ten v 78. minutě mohl sám skórovat, ale vychytal ho Donnarumma. Za pět minut Italy vrátil do hry střídající Pellegrini, když zblízka snížil po Chiesově akci. Víc už ale oslabené mužstvo z Apeninského poloostrova nestihlo a doma prohrálo soutěžní utkání poprvé od roku 1999.