reklama

Šance Plzně či Slavie na Ligu mistrů opět klesly. Spasit je může mistr Ajax či ligové vzepětí United

Ibrahimovic a spol. by se museli v anglické lize pořádně zvednout, pokud by ještě měli českému šampionovi pomoci k přímému startu v příští Lize mistrů Ibrahimovic a spol. by se museli v anglické lize pořádně zvednout, pokud by ještě měli českému šampionovi pomoci k přímému startu v příští Lize mistrů autor: Reuters
Vyřazení Besiktase a Anderlechtu v Evropské lize snížilo pravděpodobnost, že by se nový český šampion mohl dostat přímo do Ligy mistrů 2017/18.

Praha - Úplně ta šance ještě nevyhasla, ale už jen skomírá. Pravděpodobnost přímého postupu nejbližšího českého šampiona do Ligy mistrů 2017/18 po čtvrtečních bojích v Evropské lize zase poklesla.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Českým nadějím neprospěla vyřazení Anderlechtu a Besiktase. Nositelem české naděje už je v této soutěži jen Ajax a teoreticky Manchester United. Ten by si ale v závěru anglické Premier League musel polepšit.

Žhavými aspiranty českého titulu jsou Viktoria Plzeň a Slavia Praha. V koutku duše stále mohou živit sen o tom, že místo kvalifikace by nejbližšího českého mistra mohla potkat i možnost přímého postupu do Ligy mistrů 2017/18.

Ta ale může nastat jen v případě, že budou naplněny dvě podmínky:

1) Vítěz letošní Ligy mistrů postoupí do příštího ročníku Champions League přímo i ze své národní soutěže.

2) Totéž se podaří i vítězi Evropské ligy. Tedy že mu umístění v jeho ligové soutěži také zaručí přímý start v Champions League.

V tom případě by se v Lize mistrů uvolnilo jedno volné okénko pro českého šampiona. Ale velké šance si nedělejme.

V Lize mistrů všechno klape, Evropská liga Čechům tolik nepřeje

Poborský slavil 45. narozeniny, gratulovali mu i fanoušci osobně Poborský slavil 45. narozeniny, gratulovali mu i fanoušci osobně Prohlédněte zde

Co se týče semifinalistů Ligy mistrů, tam vše vypadá sympaticky. Pozice, ze kterých lze skočit i do příštího ročníku Champions League napřímo, si ve španělské soutěži aktuálně drží Real i Atlético Madrid, dobře jsou na tom i Monaco ve Francii a Juventus v Itálii.

Nejméně jistou má v tomto ohledu svou pozici Atlético Madrid, na čtvrtou Sevillu v Primera Division nyní eviduje náskok 3 bodů. Ve Francii jdou do Ligy mistrů první dva, vedoucí Monaco má před třetím Nice náskok 4 body. Juventus má v tomto ohledu k dispozici "polštář" 10 bodů, Real Madrid dokonce 13 bodů.

Vývoj v Evropské lize ale českým nadějím zdaleka tolik nepřeje. Ve čtvrtek vypadly Anderlecht a Besiktas, kluby, které nyní vedou belgickou, respektive tureckou ligovou tabulku. 

Ve hře zůstaly mimo jiné Lyon a Vigo, kluby, které už jsou ve francouzské, resp. španělské soutěži naprosto bez šance na přímý postup do Ligy mistrů. A s nimi Ajax Amsterdam a Manchester United.

V Nizozemsku zajišťuje přímý postup do Champions League titul mistra. Toho určí už základní část, tedy 34 kol Eredivisie. A po 31 z nich ztrácí Ajax na vedoucí Feyenoord 1 bod.

Čili kdyby se Ajax ještě k titulu prokousal a vyhrál pak i Evropskou ligu, mohli by se ve Štruncových sadech nebo v Edenu na znělky Ligu mistrů přeci jen těšit.

A pak je tu ještě Manchester United, asi největší favorit na výhru v Evropské lize. Jenže ten v anglické Premier League v boji o 3. příčku zaručující přímý start v Lize mistrů registruje aktuálně manko 6 bodů. Což dohnat může a nemusí. Oproti průběžně třetímu Liverpoolu má nyní k dispozici dva nesehrané zápasy k dobru.

Kouč José Mourinho otevřeně mluví o tom, že větší šanci na přímý postup do Ligy mistrů vidí právě přes triumf v Evropské lize.

V Plzni a na Slavii by ovšem byli jistě rádi, kdyby se Ibrahimovic a spol. ještě pořádně pochlapili i v anglické lize.

Mnohé další napoví dnešní los. Kdyby kupříkladu postavil Ajax a Manchester United proti sobě už v semifinále Evropské ligy, českým šancím by to logicky zase neprospělo.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Schick září jako kometa, Vydru probudilo jaro, pálí i opomíjený Pekhart. Jarolím má z čeho vybírat Schick září jako kometa, Vydru probudilo jaro, pálí i opomíjený Pekhart. Jarolím má z čeho vybírat Prohlédněte zde
reklama