Manchester City přišel v nastavení o výhru nad Middlesbrough, Chelsea smetla Everton a vede ligu

5. 11. 2016 18:15
To byla smůla. Manchester City ještě v první minutě nastavení držel vedení 1:0 nad Middlesbrough. Pak ale vyrovnal Marten de Roon a vedoucí tým anglické Premier League získal jen bod. A stejný rozdíl ho nyní drží před Arsenalem a Liverpoolem, kteří mají ještě zápas k dobru. Vede Chelsea,která rozstřílela Everton 5:0.
Claudio Bravo
Claudio Bravo | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Chelsea deklasovali v 11. kole anglické ligy Everton 5:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky o bod před Manchester City a o dva před Arsenal a Liverpool, které mají nedělní zápasy k dobru. Dva góly "Blues" vstřelil Eden Hazard. Manchester City remizoval s Middlesbrough 1:1. Bod nováčkovi zařídil v první minutě nastavení Marten de Roon. Domácím tak nestačil ani jubilejní 150. gól Sergia Agüera v dresu "Citizens".

Chelsea navázala na úspěšný říjen, v němž vyhrála všechny čtyři ligová utkání se skóre 11:0. Ani s Evertonem si vrásky nedělala a už po poločase vedla o tři branky. Skóre otevřel Hazard, který se poprvé v kariéře prosadil ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech anglické ligy.

Na belgického reprezentanta navázal o minutu později Alonso a v závěru první půle skóroval také Costa, jenž se v této sezoně podílel už na 12 brankách (devět dal a na tři přihrál), což se nepovedlo žádnému jinému hráči v Premier League.

Kromě toho, že "Blues" zářili v útoku, dařilo se také defenzivě, jež Evertonu nepovolila ani jednu střelu. To se Chelsea povedlo naposledy v lednu 2013 proti Readingu.

V druhém poločase navíc domácí přidali ještě dvě branky. Další zásah si připsal Hazard, jemuž asistoval Pedro. Ten v utkání zaznamenal dvě gólové přihrávky, což je stejně jako v celé minulé sezoně. Španěl navíc posléze zvýšil na 5:0 a liverpoolský celek tak inkasoval v lize "bůra" po více než dvou letech.

Everton nedokázal Chelsea na stadionu Stamford Bridge porazit už ve 22 ligových zápasech, naposledy tam zvítězil v listopadu 1994.

Manchester měl v utkání s Middlesbrough jasnou převahu, ať už v držení míče (71 procent) nebo ve statistice střel (25:5). Vytěžit z tlaku ale dokázal jediný gól, o který se po povedeném De Bruyneho centru postaral argentinský kanonýr Agüero.

Po přestávce se hosté osmělili, Negredo nadělal gólmanu Bravovi velké starosti střelou z poloviny hřiště. Pak už ale znovu převzali otěže "Citizens" a zdálo se, že dovedou zápas k těsné výhře. V nastavení ale hlavou vyrovnal De Roon a Middlesbrough obral venku o body po Arsenalu (0:0) i dalšího favorita na zisk titulu.

"Je to úžasný výsledek, neboť v prvním poločase jsme šli na hřiště s přílišným respektem k soupeři. O poločase jsem hráčům řekl, že tam nejsme jen kvůli bránění a že můžeme hrát tak, jak jsme se nakonec v druhém poločase prezentovali. Byl jsem s naším výkonem spokojený," uvedl trenér Middlesbrough Aitor Karanka.

Guardiola: Měli jsme zápas rozhodnout

"Začali jsme skvěle a celý první poločas jsme odehráli velmi dobře. Měli jsme zápas definitivně rozhodnout druhým nebo třetím gólem. Vytvořili jsme si šest nebo sedm šancí a neproměnili je," konstatoval jeho protějšek Guardiola.

Zápas číslo 100 v Premier League odehrál záložník Jack Wilshere, který z Arsenalu hostuje v Bournemouthu. Jeho dočasný tým však i přes povedený začátek podlehl poslednímu Sunderlandu 1:2. Poprvé za hosty nastoupil v základní sestavě v lize útočník Anichebe a hned se prezentoval gólem, obrat dokonal z penalty Defoe, s šesti góly nejlepší střelec týmu. Hosté si připsali první výhru v sezoně.

"Je to pouze jedno vítězství. Potřebujeme dvě, potřebujeme sbírat body. Snad to lidem ukáže, že je zde dobré rozpoložení, oddanost hráčů a touha hrát dobře. V týdnu jsme šli do továrny ukázat hráčům, že je mnohem lepší být fotbalistou než pracovat zde," prozradil trenér Sunderlandu David Moyes.

Záložník West Hamu Antonio dal otevřel skóre proti Stoke svým šestým gólem hlavou v sezoně. V této statistice nemá v pěti nejlepších evropských soutěžích konkurenta. Na tři body to ale londýnskému celku nestačilo, neboť čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Krkic. Stoke s West Hamem neprohrálo už sedmé utkání po sobě.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Bournemouth - Sunderland 1:2 (11. Gosling - 33. Anichebe, 74. Defoe z pen.), Burnley - Crystal Palace 3:2 (2. Vokes, 14. Gudmundsson, 90.+4 Barnes - 60. Wickham, 81. Benteke z pen.), Manchester City - Middlesbrough 1:1 (43. Agüero - 90.+1 De Roon), West Bromwich - Stoke 1:1 (65. Antonio - 75. Krkic), Chelsea - Everton 5:0 (19. a 56. Hazard, 20. Alonso, 42. Costa, 65. Pedro).