reklama

Saúdská Arábie porazila Japonce a po dvanácti letech si zahraje na fotbalovém MS

Japonští fanoušci při zápase v Saúdské Arábii Japonští fanoušci při zápase v Saúdské Arábii autor: Reuters
Fotbalová reprezentace Saúdské Arábie postoupila po vítězství 2:0 nad Japonskem na MS do Ruska. Australané musí do baráže proti Sýrii.

Džidda (S. Arábie) - Fotbalisté Saúdské Arábie si po 12 letech zahrají mistrovství světa. Postup na šampionát do Ruska dnes vybojovali v závěrečném kole asijské kvalifikace výhrou 1:0 nad Japonskem. Austrálie skončila v tabulce třetí a musí do baráže proti Sýrii.

Korea se podesáté dostala na fotbalové MS. Syřané zabojují o premiérovou účast v baráži Korea se podesáté dostala na fotbalové MS. Syřané zabojují o premiérovou účast v baráži Čtěte zde

Po dnešní výhře Austrálie 2:1 nad Thajskem fotbalisté Saúdské Arábie věděli, že k přímému postupu na MS jim stačí doma v Džiddě jakákoli výhra nad již kvalifikovaným Japonskem. Na potřebné vítězství svěřenci nizozemského trenéra Berta van Marwijka dosáhli díky brance Faháda Muvalláda z 63. minuty.

Saúdská Arábie obsadila v tabulce skupiny B asijské kvalifikace druhé místo se stejným počtem bodů jako Austrálie, kterou odsoudilo do baráže o dva góly horší skóre. Ze skupiny A postoupily přímo na šampionát Írán a Jižní Korea.

reklama