reklama

Sázkařská mafie útočila na Táborsko. Poslala hráči esemesku

Protikorupční policie se pustila do odhalování rejdů sázkařských mafií v českém fotbale Protikorupční policie se pustila do odhalování rejdů sázkařských mafií v českém fotbale autor: Aktuálně.cz
Jeden z podnětů na manipulace s cinklými sázkami dostala Fotbalová asociace FAČR z druholigového Táborska

Sezimovo Ústí - Druholigové Táborsko. Právě tady byla odpálena jedna z rozbušek aféry cinklých sázek v českém fotbale.

Šéf klubu Jiří Smrž řekl deníku Aktuálně.cz, že se před několika měsíci kdosi pokusil ovlivnit jednoho z hráčů klubu, brankáře Lukáše Varyše, aby zmanipuloval zápas ve druhé nejvyšší soutěži.

Mafiánská výzva se objevila na hráčově mobilu, přišla ve formě SMS. Hráč informoval Smrže a ten potom Fotbalovou asociaci ČR.

"Obsah té esemesky si přesně nepamatuju, bylo tam zhruba něco v tom smyslu, že když něco nějak dopadne, tak za to ten hráč dostane nějakou korunu," vybavuje si Jiří Smrž.

Po raziích obviněno celkem 19 lidí

Neví přesně, kdy se ta věc stala. "Je to tak půl nebo tři čtvrtě roku, ani nevím, jestli to bylo loni, nebo už letos. Ne, na policii jsme s tím tenkrát sami nešli, ale předali jsme to celé Fotbalové asociaci ČR."

A odtud se informace zjevně dostala i k ochráncům zákona. "Varyš a ředitel klubu pan Samec pak byli v té věci na policii předvolaní," dodává Smrž.

Celý příběh tak pravděpodobně může být jednou z indicií, které FAČR předal loni v říjnu policii, jak o tom hovoří místopředseda asociace Roman Berbr.

"Získali jsme nezvratitelné důkazy o manipulaci zápasů kvůli sázkám ve druhé a juniorské lize," řekl Berbr ve čtvrtek.

Den předtím spustila policie velkou razii, po níž obvinila 12 fotbalistů z korupčních trestných činů, souvisejících právě s "cinklými" sázkami. Na Slovensku bylo obviněno 7 osob.

Celý gang byl řízen z Asie, 19 zápasů v Česku a na Slovensku mělo být zmanipulováno skrze slovenské prostředníky.

reklama