Ščasný nesmí proti Schalke na lavičku. UEFA jej potrestala za výčitky sudím

19. 10. 2015 13:33
Fotbalová Sparta se bude muset v nadcházejících duelech Evropské ligy obejít bez svého trenéra Zdeňka Ščasného. Ten byl potrestán disciplinární komisí UEFA za výroky na adresu sudích, kteří v prvním duelu základní skupiny v Tripolis neuznali Spartě rozdílový gól.
Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Sparta se bude muset v obou utkáních základní skupiny Evropské ligy proti Schalke 04 obejít bez svého trenéra Zdeňka Ščasného na lavičce.

Letenský kouč byl v pondělí potrestán disciplinární komisí UEFA distancem na dva zápasy s dvouletou podmínkou na další utkání za výroky na adresu sudích po zápase v Tripolisu. Navíc musí zaplatit pokutu 3000 eur (81 000 korun).

Ščasný po remíze 1:1 v řeckém Tripolisu prohlásil, že rozhodčí (Chorvat Marijo Strahonja) jeho týmu ukradl výhru. "Dali jsme dvě regulérní branky - v první půli nebyl ofsajd Jiráčka a také druhý v závěru měl platit. A nebyly to jediné chyby. Ale moji řečtí přátelé mě varovali, že se to může stát. Co předvedl rozhodčí, byla ostuda fotbalu, a nebojím se říct, že to dělal vědomě. Věděl, co dělá," řekl bývalý kouč Panathinaikosu Atény po zápase, v němž Sparta od druhé minuty prohrávala a remízu jí zajistil gól Davida Lafaty z úvodu druhého poločasu.

Podle webu Sparty povinnosti hlavního trenéra, včetně tiskových konferencí, převezme pro utkání v Gelsenkirchenu Zdeněk Svoboda, který povede mužstvo přímo ze střídačky společně se Stanislavem Hejkalem.