reklama

Ščasný o Thunu: Zemanovi jsem nevolal. Ale nic nepodceníme

Zdeněk Ščasný ví, že tentokrát už si Sparta klopýtnutí opravdu dovolit nesmí. Od Evropské ligy jí dělí zápasy s Thunem Zdeněk Ščasný ví, že tentokrát už si Sparta klopýtnutí opravdu dovolit nesmí. Od Evropské ligy jí dělí zápasy s Thunem autor: Milan Kammermayer
Fotbalovou Spartu čeká kvalifikace Evropské ligy proti FC Thun. Trenér Ščasný zvažoval konzultaci se Zdeňkem Zemanem, který soupeře zná ze švýcarské ligy

Praha - Tady už žádná šance k nápravě nezbude. "Nepřipouštím si nic jiného, než že přes FC Thun do Evropské ligy postoupíme," říká Zdeněk Ščasný, trenér fotbalové Sparty.

Ve čtvrtek se od 19 hodin hraje na Letné první utkání tohoto play off Evropské ligy. Čeká se návštěva 13-14 000 diváků, v den zápasu už lístky nebudou v prodeji.

Po pěti odehraných kolech je Thun v tabulce švýcarské ligy poslední, uhrál jen tři body za vítězství nad Luganem, kde trénuje Zdeněk Zeman, někdejší kouč Lazia či AS Řím. "Chvíli jsme zvažoval, že bych mu také zavolal, ale pak jsem se splehl na zprávy našich lidí, kteří zápasy Thunu viděli. V dnešní době už si navíc jakýkoli zápas můžete včetně statistik stáhnout a prozkoumat sám," říká Ščasný.

Matějovského trest kouči vadí

"Víme, že se soupeři v úvodu sezony nedaří, ale v žádném případě je nepodceníme, ani v nejmenším. To si nemůžeme dovolit. Jsou obtížně čitelní, protože v každém zápase hrají v jiné sestavě. Důležité je, že tam mají sedm osm hráčů, co předloni skupinu Evropské ligy hráli," poukazuje na to, že žádnou bandu nezkušených nazdárků neočekává.

Spartě bude v utkání scházet Marek Matějovský, za vyloučení proti CSKA totiž dostal distanc na dvě uttkání. "Myslím si, že ten trest je neadekvátní, ale už s tím nic neudělám," podotýká Ščasný, který samu červenou kartu viděl jako chybnou. "Asi čekáte, že místo něj naskočí Pepa Hušbauer, který na hřišti umí vytvořit šance."

Matějovský bude scházet i Ladislavu Krejčímu. "Na hřišti si rozumíme, umí mi dát výborné balony. Ale musíme to zvládnout i bez něj. Odehrát to doma hlavně s nulou vzadu. Bavil jsem se o Thunu s Tomášem Vaclíkem, který chytá za Basilej, vím od něj, že i když je teď Thun v tabulce u nich poslední, nečeká nás lehký souboj."

Online reportáž z utkání od 19 hodin přinese i Aktuálně.cz

reklama