Schalke i Dortmund zaváhaly, Bayern je v dalším trháku

3. 11. 2012 20:40
Fotbalisté Schalke v desátém kole německé ligy překvapivě prohráli 2:3 na hřišti Hoffenheimu a na druhém místě tabulky jim zůstalo čtyřbodové manko na Bayern.
Trenér Schalke 04 Huub Stevens se rozčiluje, porážku svých barech tím ale neodvrátil | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke v desátém kole německé ligy překvapivě prohráli 2:3 na hřišti Hoffenheimu a na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Bayern už sedm bodů.

Mnichovský tým si totiž pohodlně 3:0 poradil s Hamburkem a vyhrál deváté z deseti dosavadních utkání. Body ztratil i obhájce titulu Dortmund za remízu 0:0 se Stuttgartem.

Schalke zaváhalo...

Schalke dokázalo v Hoffenheimu dvakrát dohnat nepříznivý stav. Po brance domácího Vollanda srovnal Neustädter, na penaltu Firmina odpověděl osm minut před koncem Uchida. Na trefu Schipplocka z nastavení však již favorizovaní hosté zareagovat nestačili.

Bayern se dostal v Hamburku do vedení ve 40. minutě, kdy si Kroos chytře počkal na dobíhajícího Schweinsteigera, a ten se rybičkou nemýlil. Brzy po půli dal rychlý gól nečekanou střelou z téměř nulového úhlu Müller, na konečných 3:0 zvýšil vzápětí prudkou ranou do šibenice Kroos.

...Bayern vyrovnal další výhrou rekord

Mnichovští přišli o stoprocentní bilanci v předchozím kole, kdy prohráli 1:2 s Leverkusenem, i tak však dnes vyrovnali se 27 body z deseti duelů historicky nejlepší výkon v bundeslize.

Ten dosud držel také Bayern díky výsledkům ze sezony 1980/81. Na hřištích soupeřů vyhrál bavorský tým v této sezoně všech pět utkání s celkovým skóre 15:0.

Dortmund bez vstřeleného gólu

Útok Dortmundu se nedokázal po osmnácti zápasech prosadit a Borussia doma jen bez branek remizovala se Stuttgartem. Úřadující mistr proto zůstává o další čtyři body za Schalke a Frankfurtem.

Wolfsburg nenavázal na vysokou výhru 4:1 nad Düsseldorfem a prohrál 0:1 v Norimberku. Obranu "Vlků" se nepodařilo překonat útočníkovi Tomáši Pekhartovi, který odehrál úvodních 71 minut, krátce po jeho střídání ale protrhl 453 minut dlouhé čekání Norimberku na vstřelený gól Gebhart.

Krmaš na hřišti, Petržela jen na lavičce

Poprvé v sezoně dostal příležitost zahrát si za Freiburg stoper Pavel Krmaš, a to rovnou od první minuty. Jeho tým uhrál na hřišti Mönchengladbachu remízu 1:1 díky penaltě Caligiuriho.

Na body zato nedosáhl Augsburg, který podlehl 0:2 v Hannoveru. Jan Morávek odehrál za poražený tým první půli, Milan Petržela zůstal na lavičce.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Dortmund - Stuttgart 0:0

Hannover - Augsburg 2:0 (1:0)
Branky: 26. Diouf, 85. Stindl

Hoffenheim - Schalke 3:2 (1:1)
Branky: 13. Volland, 67. Firmino z pen., 90.+1 Schipplock - 37. Neustädter, 82. Uchida

Mönchengladbach - Freiburg 1:1 (0:0)
Branky: 49. De Camargo - 77. Caligiuri z pen.

Norimberk - Wolfsburg 1:0 (0:0)
Branka: 76. Gebhart

Hamburk - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)
Branky: 40. Schweinsteiger, 48. Müller, 53. Kroos

1. Bayern Mnichov 10 9 0 1 30:4 27
2. Schalke 10 6 2 2 20:11 20