reklama

Scholes dnes podruhé, ale definitivně ukončí kariéru

Paul Scholes se dnes rozloučí s fanoušky United na Old Trafford stejně jako Alex Ferguson. Paul Scholes se dnes rozloučí s fanoušky United na Old Trafford stejně jako Alex Ferguson. autor: Reuters
Po trenérské legendě Alexi Fergusonovi se s Manchesterem United nadobro loučí další jeho dlouholetý věrný člen Paul Scholes.

Manchester - Po trenérské legendě Alexi Fergusonovi se s Manchesterem United nadobro loučí další jeho dlouholetý věrný člen Paul Scholes.

Bývalý reprezentační záložník podruhé a v 38 letech definitivně končí s fotbalem. Původně končil po sezoně už před dvěma lety, v lednu 2012 se však nechal přemluvit k návratu.

Scholes strávil v United celou kariéru, odehrál za něj 716 zápasů, ale v poslední době už šanci nedostával. Dnes v lize proti Swansea nastoupí poprvé od ledna.

"Definitivně věším kopačky na hřebík," řekl Scholes v sobotu. "Bylo pro mě nesmírnou ctí strávit v Manchesteru tak dlouhou a úspěšnou kariéru, navíc pod nejlepším trenérem všech dob," dodal.

Zápas na Old Trafford bude zároveň posledním domácím vystoupením pro Fergusona, jenž dá United sbohem po 27 společných letech.

reklama